مسبی
وزیر ارتباطات: تعرفه اینترنت موبایل ارزان و تک نرخی می شود

وزیر ارتباطات: تعرفه اینترنت موبایل ارزان و تک نرخی می شود

ویرایش: 1393/9/3
نویسنده: sina88
چت با صاحب مقاله: sina88
به گزارش ایرنا از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمود واعظی با اشاره به تشکیل جلسه کمیسیون تنظیم مقررات رادیویی، افزود: در گذشته نرخ GPRS ایرانسل هر کیلو بایت 5 ریال در ساعات اوج مصرف بود و برای همراه اول هر کیلو بایت 4 ریال اعمال می شد.

وی ادامه داد: در گذشته نرخ اینترنت موبایل نسل 3 و نسل دو متفاوت بود. اما با تصمیمی که در این کمیسیون گرفته شد؛ نرخ همه خدمات از نسل 2 و 3 و بالاتر به هر کیلو بایت نیم ریال خواهد رسید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه این تصمیم براساس نظرسنجی های مردمی و گزارش کارشناسان انجام شده ، افزود: با این تصمیم، شرایط جدیدی برای ارائه خدمات به مردم اعمال می شود.

واعظی با اشاره به اینکه تاکنون 60 درصد مشترکان دیتا از بسته های ارائه شده توسط اپراتورها استفاده می کنند، ادامه داد: قیمت برخی بسته ها یک دهم ریال است که استفاده از آنها برای مردم، بسیار مقرون به صرفه و هم اکنون نیز قابل استفاده است.

وی به فرصت یک ماهه به اپراتورها برای استفاده از نرخ جدید دیتای موبایل اشاره کرد و افزود: نوع تکنولوژی در قیمت تاثیر ندارد و نسل 3 و 4( LTE) با همان نرخ نیم ریال ارائه می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اختلالات صوت و دیتا در ارائه خدمات اپراتورها به مردم، گفت: به روز کردن آنتن های تلفن همراه دلیل اصلی این اختلالات است.

واعظی با بیان اینکه دغدغه ما در وزارت ارتباطات افزایش کیفیت در ارائه سرویس ها به مردم است، افزود: در نشستی که با مدیرعامل، اعضای هیات مدیره همراه اول و شرکت مخابرات ایران داشته ایم شکایات ثبت شده مردم از طریق سامانه 195 و دغدغه های مردم عنوان شد.

وی اظهار داشت: خوشبختانه همکاران ما در اپراتورها به مشکلات مردم واقف هستند و همراه اول علت اختلالات را نصب دکل های نسل 3 و بازسازی دکل های قدیمی BTS نسل دو عنوان کرده که امیدواریم با تقسیم بندی عملیات توسعه ای، اختلالات به حداقل برسد.

وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات بر حمایت و همکاری شهرداری تهران در این زمینه تاکید کرد و افزود: ارائه خدمات ارتباطی بخشی از خدمت رسانی به مردم است که امیدواریم شهرداری نیزدر این زمینه با اپراتورها همکاری لازم را داشته باشد.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره وزیر ارتباطات: تعرفه اینترنت موبایل ارزان و تک نرخی می شود نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: تعرفه اینترنت ، اینترنت گوشی همراه ، اخبارمسبی ، بازایابی ، تک نرخی شدن تعرفات موبایل ، هزینه گوشی ، ارزان شدن تعرفات اینترنت همراه ، وزیر ارتباطات: تعرفه اینترنت موبایل ارزان و تک نرخی می شود ،