مسبی
داعش به نزدیکی بغداد رسید، مردم در حال فرار هستند

داعش به نزدیکی بغداد رسید، مردم در حال فرار هستند

ویرایش: 1393/7/22
نویسنده: flosep

مقام‌های عراقی روز دوشنبه ۲۱ مهر اعلام کردند که یک اردوگاه آموزشی نظامی در استان الانبار به دست گروه «حکومت اسلامی» [تروریست های داعش] افتاده و همزمان گزارش‌ها حاکی است که انفجار سه بمب در بغداد دستکم ۳۰ کشته بر جای گذاشته است.

یک مقام امنیتی عراق به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته که این اردوگاه، محل آموزش نیروهای عراقی بود که بعد از درگیری با نیروهای گروه حکومت اسلامی [داعش] از آن عقب نشینی کردند.

اردوگاه یاد شده نزدیک شهر «هیت» در استان انبار است که خود شهر دهم مهر ماه به دست نیروهای داعش افتاده بود. چندین شاهد عینی در گفت‌وگو با این خبرگزاری، تصرف این اردوگاه توسط داعش را تایید کرده‌اند.

در همین حال، مقام‌های پلیس بغداد گفته‌اند سه حمله انتحاری در مناطق نزدیک به پایتخت عراق منجر به کشته شدن ۳۰ نفر در روز دوشنبه شد. انفجار خودرویی که به یک ایست بازرسی در منطقه شیعه نشین حبیبیه در مجاورت بغداد هدایت شده بود، باعث کشته شدن ۱۶ نفر شد. در یک انفجار انتحاری دیگر در غرب بغداد که توسط یک ماشین بمبگذاری شده انجام شد، هشت نفر کشته و ۲۱ تن دیگر زخمی شدند. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله انتحاری را به گردن نگرفته است.منبع:

http://www.shahrekhabar.com/world/1413262260121651

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره داعش به نزدیکی بغداد رسید، مردم در حال فرار هستند نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: داعش ، سوریه ، عراق ، آمریکا ، تروریست ، جنگ ، ترکیه