مسبی
کوبانی در محاصره

کوبانی در محاصره

لطفا رای دهید (0 رای)
ویرایش: 1393/7/15
نویسنده: tarq2000
گفتگوی خصوصی با صاحب مقاله

به گفته خبرنگاران شبه‌نظامیان گروه موسوم به  داعش بیش از ۱۶ روستا را در شرق و غرب شهر عمدتا کردنشین کوبانی اشغال کرده‌اند و آن شهر را کاملا تحت محاصره گرفته‌اند.

کوبانی که عین‌العرب هم نامیده می‌شود، شهری کردنشین در نزدیکی محدوده مرزی ترکیه در شمال سوریه است.

دیدبان حقوق بشر سوریه، از گروه‌هایی که تحولات سوریه را زیر نظر دارد، اعلام کرده است که گروه  داعش در طول بیست و چهار ساعت گذشته شهر کوبانی را زیر حمله داشته و هم‌اکنون حلقه محاصره دور شهر را کامل کرده است.

گزارش شده است که نیروهای این گروه شبه‌نظامی در این حمله، از آتش توپخانه، موشک و تانک بهره برده‌اند.

دیدبان حقوق بشر سوریه اضافه کرده است که برای اولین‌بار یک پهپاد جاسوسی بر فراز محدوده تحت کنترل گروه داعش در استان حلب سوریه مشاهده شده است، ولی هنوز معلوم نیست که چه کسی آن را هدایت می‌کرد.

انتشار خبرهای مربوط به پیشروی گروه  داعش در سوریه با مصوبه کنگره آمریکا برای تسلیح و آموزش گروه‌های شبه‌نظامی میانه‌رو در سوریه همزمان بوده است. این مصوبه برای تقویت شبه‌نظامیانی صادر شد که در حال جنگ با گروه داعش در سوریه هستند.

به نقل از دیدبان حقوق بشر سوریه گزارش شده است که نیروهای گروه  داعش توانسته‌اند در مسیر خود برای محاصره کامل کوبانی در مجموع ۲۱ روستا را اشغال کنند.

رامی عبدالرحمن، بنیانگذار دیدبان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری رویترز گفته که بیم آن می‌رود گروه داعش در مناطقی که در اختیار می‌گیرد، به کشتار ساکنان اقدام کند.

منبع:
امتیاز دهی به مقالهکوبانی در محاصره
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره کوبانی در محاصره نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: درگیری‌ها ، کوبانی ، سوریه ، سقوط این شهر ، ، fhkd ، نخذشده ، ، vn ، نعقی ، درگیری ها در کوبانی ، محاصره کوبانی ، کردهای کوبانی ، داعش ، nhua ، isis