مسبی
خطرناک ترین ساحل جهان

خطرناک ترین ساحل جهان

ویرایش: 1393/5/7
نویسنده: اسنیپر
چت با صاحب مقاله: اسنیپر

ساحل ماهو که در سنت مارتین هلند قرار دارد خطرناک‌ترین ساحل دنیا است . این ساحل نه به خاطر زیبایی ساحلی بلکه به دلیل واقع شدنش در کنار فرودگاه بین‌المللی پرنسس جولیانا در بین توریست‌ها بسیار معروف شده است.
گردشگران می بینند که هواپیما از ده متری بالای سرشان عبور می‌کند و همین ویژگی باعث شده که توریست‌های زیادی به این ساحل که در جزایر آنتیل هلند در دریای کارائیب واقع شده وارد شوند .
این ساحل با شن سفید پوشیده شده و به دلیل فرسایش بادی ناشی از برخاستن هواپیماها ، فاقد پوشش گیاهی است . دریاچه هم به دلیل شرایط جوی خاصی که به منطقه حاکم است ، امواج بلند اقیانوسی دارد که به گردشگران فرصت خوبی برای موج سواری و اسکیم بوردر می دهد
دلیل ساخته شدن فرودگاه در نزدیکی این ساحل این است که زمین قسمت شرقی‌ این جزیره تپه مانند و نا هموار است ، به همین دلیل چاره ای جز ساخت فرودگاه در قسمت غربی جزیره نبوده است . هواپیما‌ها مجبورند از قسمت غربی جزیره‌ با ارتفاع 10 تا 20 متر از روی ساحل عبور کنند و منحصر به فردترین تفریح ترسناک دنیا را برای گردشگران عشق هواپیما فراهم آورند .
فرودگاه پرنسس جولیانا آنقدر به ساحل نزدیک است که تابلوی پرواز آن به راحتی از داخل رستوران های ساحلی دیده می شود و مردم تمام مکالمات برج مراقبت و خلبان ها را از رادیوی محلی می شنوند .
ویژگی‌های این ساحل، بسیار جذاب است اما نباید از تابلو‌های "خطر مرگ" که در نقاط مختلف ساحل ماهو نصب شده اند غافل شد چون با پرواز هواپیما و صدای گوشخراش آن، بی‌باک‌ترین گردشگر نیز به وحشت می‌افتد. مهم ترین خطر این ساحل آن است که خیلی از گردشگران با شدت بادی که از برخاستن هواپیما ایجاد می شود
، از ساحل به داخل آب کشیده می شوند یا در آب دچار یک پیشروی غیر عادی و خودناخواسته خواهند شد که ممکن است باعث مرگ افراد شود .

منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (1 نظر)
مرتب سازی بر اساس:


فرزانه ابراهیمی (21:51   1393/5/10)

سلام همکار گرامی
خبر شما را خواندم و فوق العاده بود که به آن نیز رای داد م شما نیز دعوتید به خوانش مقاله من هیچ وقت ما نمی شود لطفا به این آدرس بروید:
http://www.masbi.com/sellerlink.aspx?user_name=ebiferi کد: 1420


 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره خطرناک ترین ساحل جهان نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: ساحل ، هواپیما ، گردشگری ، خطر ، فرودگاه ، فرودگاه ساحلی ، ساحل خطرناک