مسبی
اعلام سه‌روز عزای عمومی در ‌جهرم

اعلام سه‌روز عزای عمومی در ‌جهرم

ویرایش: 1393/5/5
نویسنده: rayared

‌امام جمعه، نماینده مردم در مجلس و فرماندار ویژه جهرم به‌مناسبت درگذشته آیت‌الله شب‌زنده‌دار جهرمی، سه روز عزای عمومی در این شهرستان اعلام کردند.

 به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین لطف‌الله دژکام شنبه 4 مرداد در جمع خبرنگاران گفت: آیت‌الله شب‌زنده‌دار جهرمی از چهره‌های یگانه اخلاق، علم و معنویت در حوزه های علمیه تشیع بوده که از شاگردان امام خمینی (ره) و آیت الله بروجردی بودند.

 ‌امام جمعه جهرم با اشاره به توجه امام خمینی (ره) به این عالم عالیقدر، افزود: شخصیت وجودی ایشان چنان بود که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در ابتدای بازگشت از پاریس به منزل آیت‌الله شب‌زنده‌دار رفتند و رهبر انقلاب نیز چندین بار در منزل ایشان حضور یافتند.

 امام جمعه جهرم، بی تفاوت بودن به دنیا را از خصایص اخلاقی این فقیه وارسته عنوان و تصریح کرد: توجه ایشان به عالم بالا آنچنان بود که زندگی دنیایی برای او اهمیتی نداشت.

 وی خاطرنشان کرد: آیت‌الله شب‌زنده‌دار در تفسیر قرآن زبانزد علمای بزرگ بودند به طوریکه آیت الله جوادی آملی از ایشان به عنوان مفسر عالی جهان اسلام یاد می‌کردند و نظارت بر کار ترجمه المیزان توسط علامه طباطبایی به ایشان واگذار شده بود.

 حجت‌الاسلام دژکام با اشاره به برگزاری مراسم تشییع و تدفین این عالم بزرگوار، بیان کرد: مراسم تشییع ساعت 18:30 فردا یکشنبه 5 مردادماه در قم برگزار و پیکر مطهر آن عالم ربانی در حرم مطهر حضرت معصومه(س) به خاک سپرده می‌شود و آیت‌الله مکارم بر جنازه ایشان نماز اقامه می‌کنند.

 وی ادامه داد: مراسم ختم آیت‌الله شب‌زنده‌دار جهرمی فردا شب در قم و در روزهای آینده در جهرم برگزار می‌شود.

 امام جمعه جهرم ضمن اعلام 3 روز عزای عمومی در جهرم افزود: از امروز به مدت 3 روز درجهرم عزای عمومی اعلام می شود.منبع:

http://president.ir/fa/79549

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره اعلام سه‌روز عزای عمومی در ‌جهرم نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: شب زنده دار ، فوت روحانی ، عزای عمومی ، جهرم ، فوت ایت الله شب زنده دار جهرمی ، مفسر قرآن در گذشت ، 3روز عزای عمومی