مسبی
گلزنان تیم ملی ایران در جام جهانی 1978

گلزنان تیم ملی ایران در جام جهانی 1978

ویرایش: 1393/3/21
نویسنده: کریمیان
چت با صاحب مقاله: کریمیان
گلزنان تیم ملی ایران در جام جهانی 1978

اولین تجربه جام جهانی برای ایران حاوی دو شکست و یک تساوی بود. ایران برابر هلند و پرو باخت و بازی برابر اسکاتلند را مساوی کرد و نتوانست به مراحل بالاتر راه پیدا کند.
در آرژانتین ایران جزو گروه (4) همراه با هلند و اسکاتلند و پرو قرار گرفت. در این مسابقه ایران 3 بر 0 از هلند و 4 بر 1 از پرو شکست خورد و با اسکاتلند یک بر یک مساوی کرد که گل اسکاتلند را نیز یار خودی یعنی (آندرانیک اسکندریان) وارد دروازه ایران کرد که به خاطر همین اشتباه مطبوعات فکاهی آن زمان به او (آندرانیک اسکاتلندیان) لقب دادند و به هر تقدیر پرونده ایران در جام جهانی با دو شکست و یک مساوی (8 گل خورده و دو گل زده) بسته شد و از گروه 4 هلند و پرو صعود کردند.
بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات جام جهانی 1978 آرژانتین عبارت بودند از : ناصر حجازی - حسین کازرانی - حسن نظری - منصور عبداللهی - آندرانیک اسکندریان - علی پروین - حسن روشن - غفور جهانی - قاسم پور - نایب آقا - صادقی و عادلخانی
رهبری تیم ملی در این مسابقات با (حشمت مهاجرانی) بود.
گلزنان تیم ملی ایران در جام جهانی 1978. : ایرج دانایی فرد و حسن روشن بودند که گل های جام جهانی1978ایران را به نام خود ثبت کردند.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (1 نظر)
مرتب سازی بر اساس:


فرزانه ابراهیمی (23:36   1393/5/12)

شما هم امتیاز دهید
http://www.masbi.com/sellerlink.aspx?user_name=ebiferi کد: 1427


 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره گلزنان تیم ملی ایران در جام جهانی 1978 نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: جام جهانی ، ایران ، برزیل ، غفورجهانی ، اعضای تیم ملی ، آرژانتین ، ایرج دانایی فرد ، حسین روشن ، اولین گل ، گلزنان ، عادلخانی ، مسی ، مسابقه ، اسکاتلند ، چینش