مسبی
هفت نوع شوخی زشت آقایان با خانم ها

هفت نوع شوخی زشت آقایان با خانم ها

لطفا رای دهید (0 رای)
ویرایش: 1393/3/14
نویسنده: آرش
گفتگوی خصوصی با صاحب مقاله
بسیاری از آقایان و مخصوصا پسرهای جوانی که تازه ازدواج کرده اند، هنوز در فضای مجردی به سر می برند و نمی دانند جلوی همسرشان چه باید بگویند و چه نگویند. اجازه دهید خیلی ساده تر شوخی های رایج بعضی مردان با همسرشان را که گاهی موجب بروز دلخوری میشود بازگو کنیم.

این شوخی ها شاید عادی به نظر برسد و چندان هم مشکلی در زندگی ایجاد نکند، ولی فکر نکنید زن و شوهری که با هم مشکل پیدا می کنند، یک اتفاق خیلی بزرگ بینشان افتاده یا بصورت فیزیکی با هم درگیر شده اند! بعضی از موضوعات بسیار ریز در زندگی وجود دارد که اگر آنها را رعایت نکنیم، رابطه ما را با همسرمان به تدریج خراب می کنند.

شوخی های تهدیدی

طلاق

مثلا همسر شما می گوید: اگه یک ماه آشپزی نکنم چیکار می کنی؟ بدترین جواب این است: خب طلاقت میدم! بعد هم غش غش میخندید و در پاسخ ناراحتی همسرتان می گویید: بابا شوخی کردم. همسر شما ناراحت می شود و شما او را بی جنبه خطاب می کنید و یک شوخی ساده می شود بهانه ای برای جنجال!

فرضا اگر خیلی مرد خوبی باشید از دل همسرتان هر طور شده در می آورید، اما یک اتفاق خیلی بد افتاده. همسر شما نگران و مضطرب می شود، به فکر فرو می رود، ناراحت می شود، در رابطه زناشویی اش کمی سرد می شود و ... البته منظور این نیست که با یک شوخی کوچک همه چیز خراب می شود، منظور این است که وقتی از این شوخی ها کردید کم کم این سخنان عادتتان می شود و به تدریج تیشه به ریشه رابطه می زنید.

زن دوم

شب دیر به خانه می آیید، همسرتان می گوید: کجا بودی تا این وقت شب؟ شما هم می گویید: خونه دومی!!! یا بدون هیچ بهانه ای مسئله زن دوم را مطرح می کنید! مثلا به بچه هایتان می گویید: آره دیگه کم کم میخوام یه مامان جدید براتون بیارم!

البته تجربه ثابت کرده مردانی که از این شوخی ها می کنند، کسانی هستند که هیچ وقت این کار را نمی کنند! ولی باز هم تاکید می شود که این شوخی ها تیشه به ریشه زندگی می زند. همسر شما مدام در فکر می رود، شما هم با خودتان فکر می کنید همسرم چقدر شکاک است و زنهای مردم اینطور نیستند و ...! همین می شود بهانه ای برای خراب شدن یک رابطه زناشویی.


مرگ و زندان

آقا یک سرمای کوچک خورده، به همسرش می گوید: خانم اون قلم و کاغذ رو بردار بیار آخرین وصیت هام رو بکنم. یا بطور مثال زیاد هستند آقایانی که تا مشکلی در کارشان پیش می آید می گویند: خانم اون وسایل ما رو جمع کن امروز فرداست که با مامور بیان دنبالم، و یا: سعی کن ماهی یه بار بیای ملاقاتم و کمپوت آناناس هم بیاری! البته اینها نمونه است ولی حرفهایی است که زیاد در زندگی ها هستند و هیچ پایه و اساسی ندارد و مرد فقط برای شوخی آنها را بیان می کند، نمی داند با همین شوخی ها به همسرش لطمه روحی می زند و او را نگران و مضطرب می کند.

شوخی های مردانه

شوخی های فیزیکی

یک سری شوخی هایی هستند که ما در فضای دوستانه خودمان انجام می دهیم. مثلا با بیل می زنیم توی سر رفیقمان و به مدت نیم ساعت با هم می خندیم! یا دوستمان با لگد ما را سه متر به جلوتر پرتاب می کند! خب اینها در فضای مردانه نشانه محبت و دوست داشتن است! ولی هرگز از این شوخی ها با همسرتان نکنید. خانم ها احساسات بسیار قوی ای دارند، مثلا وقتی شما همسر خود را نوازش می کنید خیلی برای او لذت بخش است و برعکس وقتی به شوخی به او ضربه ای می زنید به همان اندازه برایش دردآور و ناراحت کننده است. پس از این شوخی ها اصلا نکنید.

با یکی از دوستانم بیرون رفته بودیم، به بهانه ای یک خودکار به همسرش داد، تا خانم خودکار را گرفت ناگهان از جایش پرید و دوستم زد زیر خنده، ظاهرا خودکار برقی بود و یک برق چندولت خفیف همسرش را گرفته بود، این هم جزء شوخی های فیزیکی محسوب می شود که به هیچ وجه، _تاکید می شود_ به هیچ وجه نباید مرتکب شوید.

شوخی های حاوی فحش

باز هم این یک نوع دیگر از خوشمزگی های به جا مانده از دوران مجردی است! البته منظورم از فحش، حرفی است که توهین تلقی شود، باز هم می گویم ممکن است این الفاظ در بین دوستان ما نشانه محبت باشد (که البته همان هم غلط است) ولی هرگز در ارتباط با همسرتان از این شوخی ها استفاده نکنید. چیزی که جدیدا مد شده (با عذرخواهی از همه دوستان) واژه کثافت است که مثلا با تغییر شکل کصافط می نویسند و بسیار زشت و بی ادبانه است. متاسفانه آقایان در رابطه های پیامکی با همسرشان از آن استفاده می کنند یا لفظش را به زبان می آورند، این هم نمونه ای دیگر از شوخی های خراب کننده رابطه است که نباید مرتکب شوید.

بعضی واژه های دیگر را هم مجبورم بگویم که خیلی خانم ها از آن شاکی هستند که آقایان در رابطه با آنها به شوخی به کار می برند. مثل: لامصب، بدبخت، بیچاره و ...

پس خیلی مواظب این واژه ها باشید. همسر شما ممکن است چیزی نگوید و یا عادت کرده باشد، ولی باور کنید این واژه های ساده، زندگی خیلی ها را به مرز طلاق کشانده است. خواهش می کنم از این الفاظ استفاده نکنید.

شوخی های تمسخر آمیز

شوخی در مورد اعضای خانواده

خانمی به همسرش می گوید: اگر مشکلی پیش اومد بابای من هست که کمکمون کنه. شما هم قصدی ندارید و به شوخی می گویید: بابای تو هنوز قسط جهیزیه ات رو داده که بخواد کاری کنه حالا!؟!

این شامل شوخی با اعضای خانواده مخصوصا بزرگترها و پدر و مادر هم می شود، یعنی فرضا با پدر همسرتان یا مادر همسرتان شوخی ای کنید که دور از شان آنها باشد و یا بی ادبی محسوب شود.


مسخره کردن

مسخره کردن همیشه بد است. مسخره کردن همسر بدتر و مسخره کردن همسر در حضور دیگران بدترین کار ممکن! این مسخره کردن می تواند جنبه های مختلفی داشته باشد، همسرتان کاری را درست انجام نداده و شما با این کلمات او را صدا می کنید: نابغه! آی کیو! دانشمند!

یا مسخره کردن قد، هیکل یا لهجه همسر که این هم بسیار بد و زننده است، مسخره کردن غذا هم زیاد دیده میشود. مثلا به همسرتان می گویید: عزیزم میشه بگی این غذایی که پختی دقیقا مزه چی میده؟ و یا: این غذا رو برم بریزم جلو گربه ها ببینم لب میزنن یا نه!

نکته آخر را هم بگویم؛ لطفا اگر این شوخی ها را با همسرتان می کنید، بدون هیچ تعارفی، انتظار محبت و شادی و گرم بودن خانه و ... را از او نداشته باشید. بسیاری از مردم که اتفاقا خیلی هم به همسرشان علاقه داشتند، به خاطر همین ناشی گری ها و شوخی های بی مورد، الان در دادگاه خانواده در رفت و آمد برای درخواست طلاق همسرشان هستند.

پس لطفا مراعات کنید...
منبع:
امتیاز دهی به مقالههفت نوع شوخی زشت آقایان با خانم ها
هفت نوع شوخی زشت آقایان با خانم ها
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره هفت نوع شوخی زشت آقایان با خانم ها نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: طلاق ، زندگی ، زناشویی ، همسر ، زندگی ، مشترک ، ازدواج ، مجرد ، شوهر ، شوخی ، توهین ، تجرد ، تاهل