مسبی
طولانی‌ترین غار آبی خاورمیانه کجاست؟

طولانی‌ترین غار آبی خاورمیانه کجاست؟

ویرایش: 1393/3/9
نویسنده: آرش
طولانی‌ترین غار آبی خاورمیانه کجاست؟
سید روزبه هاشمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه غار در حال آماده شدن برای استقبال از میهمانان نوروزی است، گفت: در حال حاضر اقداماتی نظیر رنگ آمیزی و نظافت فضای سایت در حال انجام است و تلاش می کنیم تا مجموعه سایت غار را آماده بازدید مسافران نوروزی کنیم.

مدیر منطقه نمونه گردشگری غار قوری قلعه با بیان اینکه قدمت این غار به 65 میلیون سال پیش برمی گردد، گفت: قدمت غار قوری قلعه به اواخر دوران دوم زمین شناسی برمی گردد که با انقراض نسل دایناسورها همزمان است.

مدیر منطقه نمونه گردشگری غار قوری قلعه این غار را طولانی ترین غار آبی خاورمیانه خواند و گفت: این غار 3140 متر عمق دارد.

هاشمی با بیان اینکه هم اکنون فاز اول غار آماده بازدید گردشگران است، فاز اول آن را شامل دو تالار مریم و کوهان شتر دانست که عمق آن تا 450 متری ادامه می یابد.

مدیر منطقه نمونه گردشگری غار قوری قلعه کریستال های این غار را منحصر به فرد دانست و از افراد خواست تا در ایام نوروز امسال قوری قلعه را برای دیدن انتخاب کنند.

بنا به گفته هاشمی نوروز سال گذشته بین 55 تا 60 هزار گردشگر از این غار بازدید کردند و پیش بینی می شود نوروز سال آینده نیز همین تعداد گردشگر از غار قوری قلعه دیدن کنند.

غار قوری قلعه در استان کرمانشاه و در مسیر شهرستان روانسر به پاوه قرار دارد.


منبع:

http://isna.ir/fa/news/92121710658/طولانی-ترین-غار-آبی-خاورمیانه-ک

امتیاز دهی به مقاله
طولانی‌ترین غار آبی خاورمیانه کجاست؟
طولانی‌ترین غار آبی خاورمیانه کجاست؟
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره طولانی‌ترین غار آبی خاورمیانه کجاست؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: طولانی‌ترین غار آبی خاورمیانه ، غار علیصدر ، غار قوری قلعه ، غار کتله‌خور ، استان کرمانشاه ، استان زنجان ، استان همدان