مسبی
مدلی برای اثربخشی تبلیغات اینترنتی( هدفمند تبلیغ کنید)

مدلی برای اثربخشی تبلیغات اینترنتی( هدفمند تبلیغ کنید)

ویرایش: 1393/3/7
نویسنده: مهرجاني
چت با صاحب مقاله: مهرجاني
در اینکه امروزه عصر تبلیغات است هیچ شکی نیست. تبلیغات به عنوان یک اصل در مشخص کردن اعتبار و فروش محصول است به عبارت دیگر محصول یا کلای بدون تبلیغ مانند جسم بدون روح است. همیشه این نکته در علم ارتباطات مورد توجه بسیاری از صاحب اندیشان بوده است که هدف وسیله را توجیه می کند اما امروزه همانطور که تبلیغات تلویزیونی و رادیویی و دیگر رسانه های سنتی رواج دارد تبلیغات در اینترنت بدلیل ظرفیت های بالا و هزینه های کمتر نسبت به تبلیغات سنتی به عنوان تبلیغات تازه متولد شده ( در ایران) شناخته می شود! با اینکه سالها از ظهور اینترنت می گذرد چرا به عنوان یک تبلیغ تازه متولد شده؟ زیرا اکثر افراد در اینترنت بدون دانش و هدف مشخص دست به تبلیغات از طریق روش های گوناگون می زنند مشخصا نتیجه خوبی نمی گیرند. اینترنت دنیایی با ظرفیت های نامحدود است که نیازمند شناخت بیشتر است و اکر کسی بدون دانش و شناخت دست به تبلیغات در این فضا بزند به جای سود چه بسا ضرر کرده و موجب خدشه دار شدن محصول می شود.
در اینجا می خواهم مهمترین اصل در تبلیغات را برای شما ارائه کنم. اصلی که در همه نوع تبلیغات شناخته شده و به عنوان اصل مهم مورد توجه بازاریابان قرار گرفته است. ان اصل یا مدل به مدل آیدا معروف است. عبارت ایدا مخفف چهار عبارت در فروش بهتر وپایدار محسوب می شود.
AIDA حرف اول ویژگی هایی است که بسیاری از آگهی ها و صفحات وب موفق با پیروی از آن ها تهیه و تنظیم می شوند. براساس این مدل، تبلیغات اینترنتی و وب سایت ها باید ویژگی های زیر را داشته باشند:
1- ATTENTION: توجه مخاطب را جلب کنید.( جلب توجه)
2- INTEREST: علایق و خواسته های مخاطب را بشناسید و یا بسازید و کشش و میل و رغبت ایجاد کنید.( شناخت مخاطب)
3- DESIRE: آرزو یا خواست بیافریند.(ایجاد میل در مخاطب بر اساس شناخت مخاطب)
4- ACTION: اقدام و عمل توسط مخاطب صورت گیرد.(خرید محصول و رها نکردن مخاطب)
در هر نوع تبلیغی که انجام می دهید سعی کنید این مدل را به خاطر اورده و از ان استفاده کنید.
منبع:
صادق اقبال
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره مدلی برای اثربخشی تبلیغات اینترنتی( هدفمند تبلیغ کنید) نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: مدلی برای اثربخشی تبلیغات اینترنتی ، مدل ایدا ، تبلیغات اینترنتی ، عصر تبلیغات ، هدفمندی تبلیغات ، تبلیغات تازه متولد ، هدف و وسیله تبلیغات ، فروش بیشتر محصول با تبلیغات ، تبلیغات موثر در اینترنت