مسبی
نکاتی چند برای انتخاب و خرید تبلت

نکاتی چند برای انتخاب و خرید تبلت

ویرایش: 1393/3/5
نویسنده: اسنیپر
چت با صاحب مقاله: اسنیپر
تا به امروزه، زمان بسیاری از ارائه نخستین تبلت ها به بازار نمی گذرد و حالا کم کم باید از خودمان بپرسیم پیش از اختراع آنها چطور زندگی می کردیم؟ بازار پر از تبلت های گوناگون با مارک های گوناگون است و در این میان باید خوب و بد را از هم تشخیص داد.

نمایشگر یا مانیتور یکی از اجزای اصلی تبلت است؛
پس برای یک استفاده همیشگی باید تبلتی با نمایشگر خوب و دقیق خرید. متاسفانه این مسئله برای شما از نظر هزینه و بودجه کمی گران تمام می شود. اغلب تبلت ها از نمایشگرهایی با دقت تصویر یا رزولوشن 768 در 1024 یا 720 در 1280 استفاده می کنند. می توان این رزولوشن ها را به عنوان حداقل در نظر گرفت.

پردازشگر (CPU)ها اینجا هم نقش اصلی را بازی می کنند.
یک تبلت خوب پردازنده ای با سرعتی مناسب دارد. در بازار فعلی بیشتر محصولات آبرومند از پردازشگرهای دو هسته ای با سرعتی معادل 1.2 گیگاهرتز تا 1.5 گیگاهرتز استفاده می کنند و تبلت های عالی پردازشگرهای چهار هسته ای با سرعت های 1.5 تا 1.8 گیگاهرتز دارند. طرف تبلت های تک هسته ای نروید! مال بد بیخ ریش صاحبش!

علاوه بر دو مورد بالا چیز دیگری به نام «سیستم عامل» وجود دارد.
بیشتر تبلت هایی که هم اکنون در سطح بازار وجود دارند از سیستم عامل آندروید استفاده می کنند. چنانچه توانایی مالی خرید آی پد را ندارید، چرا تبلت شما به آندروید مجهز نباشد؟ اگر از قبل نسخه جدید 4.1 دارد که بهتر، در غیر اینصورت مطمئن شوید قابلیت ارتقا به نسخه Jelly Bean موجود است.

هر تبلتی که برای اجرای اپلیکیشن (Application) ها به حافظه اصلی موقت (RAM) نیاز دارد
هر چقدر که سازنده از قطعه قدرتمندتری استفاده کرده باشد، قدرت تبلت بیشتر خواهد بود. در غیر اینصورت نمی توانید app های سنگین و یا چند برنامه را همزمان اجرا کنید. تمام تلاشتان را به کار ببرید تا تبلت هایی با حافظه موقت زیر یک گیگابایت نخرید. این برای آینده مالی و سلامت روحی – روانی (و حتی جسمی) تان مفید است.

حتما می دانید که برای ذخیره سازی فایل روی دستگاه به حافظه نیاز دارید؟
تبلت های فعلی حافظه های هشت تا 64 گیگابایتی دارند. بعضی هایشان هم به شیارهای Micro SD مجهزند و به کاربر اجازه می دهند حافظه ذخیره سازی خود را افزایش دهد. کار و کاسبی سازندگان این تبلت ها پررونق باد!

عکاسی با تبلت کار چندان با پرستیژی نیست.
آنها بیشتر برای ذخیره فوری عکس و نوشته مناسب هستند! می توانید روی تبلتی با دوربین پنج مگاپیکسل فکر کنید. برای دوربین جلو وسواس بیشتری به خرج دهید چون باعث می شود مکالمه تصویری مناسب تری داشته باشید.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنکاتی چند برای انتخاب و خرید تبلت
نکاتی چند برای انتخاب و خرید تبلت
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره نکاتی چند برای انتخاب و خرید تبلت نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: تبلت ، خرید تبلت ، نکات مهم برای انتخاب تبلت ، سخت افزار تبلت ، نرم افزار تبلت ، انتخاب و خرید تبلت ، کیفیت و کمیت تبلت ها