مسبی
کرتانا و حرکت به سوی ساعت های هوشمند مایکروسافت!

کرتانا و حرکت به سوی ساعت های هوشمند مایکروسافت!

ویرایش: 1393/2/23
نویسنده: Traxtur

مایکروسافت همچنان تفکر رو به پیشرفت خود را حفظ کرده است … بعد از پروژه های عظیمی مثل ویندوز8 و ویندوزفون و گوشی های هوشمند!
انگار این تحولات به آن ها چسبیده است و دنبال اختراعات جدیدتری هستند!
این همان شعاری بود که ساتیا نادلا-مدیرعامل جدید مایکروسافت- به دنبال ان بوده است! یعنی دنیای بهتر!
اکنون ساخت ساعت های هوشمند در تیررس هدف مایکروسافت می باشد

ایده های اصلی این ساعت هوشمند در حال بررسی است و خبر مشخصی از نوع طراحی و کارکرد ان به بیرون درز نکرده است ! اما پیش بینی ها حاکی از آن است که مایکروسافت می خواهد ثبت اختراع کند و رقیب خود سامسونگ وGalaxy Gear آن را جا بگذارد!

شما در این ساعت ها ، می توانید ایکون های مختلف را داشته باشید و به برنامه های موجود در ان فقط با یک کلیک دسترسی داشته باشید.
به همراه این ساعت ها ،دستیار هوشمند صوتی کرتانا ، نرم افزار اسکایپ، بینگ، وتماس با دوستانتان و پیام دادن به آن ها ، کار با نرم افزارهای کاربردی دیگر را بر روی دستانتان (به جای ساعت های معمولی) ، احساس خواهید کرد!
نکته ی جالب در این ساعت ها ، وجود کرتانا خواهد بود ، به گونه ای که احتمالا به یاری وفادار برای شما تبدیل خواهد شد… اینکه کرتانا به ساعت های هوشمند راه یابد رویایی باورنکردنی است ! کرتانای اندیشمند در راه است !
اما دیگر امکانات ؛ موقعیت شما در این ساعت مشخص خواهد بود و خودتان نیز میتوانید اطرافتان را بررسی کنید ! احساسات شما و موقعیت عاطفی شما براساس ویژگی های فیزیکی بررسی می شود! با طراحی شیک خود می تواند شما را شیک پوش تر جلوه دهد !
آیکون های آتش برای مقدار کالری مصرفی ، آیکون قلب برای بررسی قلب شما ، و یا موزیک و فیلم و افیس ، از جمله مواردی است که انتظار ان می رود! در نتیجه ضربان قلب ، تناسب اندام ، نبض شما در دستان ساعت های هوشمند مایکروسافت خواهد بود
با ورود مایکروسافت به دنیای ساعت های هوشمند ، به احتمال زیاد شاهد حضور دیگر شرکت ها مثل اپل ، گوگل خواهیم بود! موقعیتی که می تواند روند رو به پیشرفت جهان هستی را با دگرگونی رو به رو کند


، مدیرتحقیقات درباره این فن آوری می گوید: ” مایکروسافت سه گزینه پیش روی خود دارد ، اینکه یک وسیله ی کاملا مستقل ایجاد کند، همچنین می تواند از سیستم عامل اندروید برای ساخت ساعت ها استفاده کند ، یا از ویندوزفون استفاده کند. اما نکته ی مهم این است که باید چیزی تولید شود که مصرف کنندگان جهانی را اغوا کند و ان ها را به هیجان وادارد ”
یکی از مواردی که لازم است مایکروسافت به آن دقت کند ، عمرباتری و قیمت تمام شده ی ساعت ها و وسایل الکترونیک پوششی است ! اینکه آن ها چقدر عمر باتری دارند و خاموش نشوند و مصرف کننده را اذیت نکند ! و همینطور قیمت ان ، دیگران را به خرید ترغیب کند ! در حالی که ساعت های هوشمند سامسونگ اکنون 250 یورو است !
مایکروسافت در مقابل خود دنیای بزرگ وسایل الکترونیک پوشیدنی را می بیند و این یک حرکت بزرگ و تاریخی برایشان خواهد بود !
بن وود در صحبتی دیگر می گوید : “این میدان نبرد بعدی ماست ! بعد از ثبت اختراع آن ، شروع به ساخت ان می شود تا بتوانیم یک زندگی باکیفیت بالا برای مردمی که از وسایل الکترونیک پوششی استفاده می کنند ، به ارمغان بیاوریم ”
سال 2014 می تواند سال ساعت های هوشمند باشد حتی اگر کسی به سمت آن ها نرود !
تکنولوژی به سمت هرچیزی در حال حرکت است حتی مسواک هایمان ! مراقب احساستان باشید !


منبع:

http://winphone.ir/خبر-کرتانا-و-حرکت-به-سوی-ساعت-های-هو

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره کرتانا و حرکت به سوی ساعت های هوشمند مایکروسافت! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: فناوری ، ویندوز فون ، مایکروسافت ، وین فون ، کورتانا ، کرتانا ، نوکیا