مسبی
مرگ 52 مازندرانی با قرص برنج

مرگ 52 مازندرانی با قرص برنج

ویرایش: 1392/11/26
نویسنده: mo1374
مدیر‌کل پزشکی قانونی مازندران گفت: از 52 نفر فوتی‌های ناشی از قرص برنج در 10 ماهه امسال، 32 نفر متاهل و مابقی مجرد بوده‌اند.

دکتر علی عباسی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در 10 ماهه امسال 52 نفر در مازندران به علت استفاده از قرص برنج جان خود را ازدست دادند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 15 درصدی داشته است.

‌وی تصریح کرد: قرص برنج یا همان فسفید آلومینیوم از سمی‌ترین آفات شیمیایی است که علی رغم ممنوعیت واردات، خرید و فروش، از سوی کشاورزان کشاورزان برای مقابله با آفت برنج استفاده می‌شود.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران افزود: علائم استفاده از قرص برنج که هیچ پادزهر مشخصی هم ندارد بعد از 10 تا 15 دقیقه نمایان می‌شود و ممکن است 6 ساعت پس از مصرف آن منجر به مرگ فرد شود.

عباسی یادآور شد: بر اساس آمار این اداره کل از مجموع 52 نفری که ‌امسال جان خود را از دست دادند، 29 نفر مرد و ما‌بقی زن بوده‌اند.

وی اظهار کرد: بیشترین آمار فوتی ناشی از مصرف قرص برنج در شهرستان‌های ساری با 14نفر، آمل و بابل هر کدام با 9 نفر ثبت شده است‌.

مدیر‌کل پزشکی قانونی مازندران با اعلام اینکه از 52 نفر فوتی‌های ناشی از قرص برنج در 10 ماهه امسال، 32 نفر متاهل و مابقی مجرد بوده‌اند، گفت: سنین 21 الی 30 سال با تعداد 21 نفر و 31 الی 40 سال با 12 نفر بیشترین آمار را به خود اختصاص دادند.

عباسی خاطرنشان کرد: اردیبهشت و دی ماه امسال هر کدام با 9 نفر و شهریور و مهر هر کدام با 7 نفر بیشترین ماه‌هایی بود که در آن خودکشی با قرص برنج اتفاق افتاد.

‌وی به افزایش مرگ‌های ناشی از استفاده قرص برنج اشاره کرد و افزود: اعمال محدودیت‌های جدی تر در دسترسی افراد به این ماده مهلک و نیز برخورد با توزیع کنندگان آن و بالابردن آگاهی کسانی که به قصد تهدید خانواده‌ها، جان خود را به خطر می‌اندازند، مورد تاکید است.

لطفا امتیاز یادتون نره....خیلی خیلی ممنون.


منبع:

http://www.khabarpu.com/h.php?t=307-xPAGES-xNEWSo24373-vASPX_t_tj-io52otakuijauxobaoqj-kobjue_-ipd-i

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره مرگ 52 مازندرانی با قرص برنج نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: مرگ با قرص برنج ، قرص برنج ، مرگ ، مازندرانی ، قرص ، برنج ، مرگ مازندرانی