مسبی
«عنایت بخشی» کجاست؟

«عنایت بخشی» کجاست؟

ویرایش: 1392/9/25
نویسنده: پانیز 1994
خبرگزاری فارس: بعد از صحبت های انتقادی امین حیایی در مورد خانه سینما و بی مصرف دانستن این نهاد هنری، نوبت به یکی از پیشکسوتان عرصه بازیگری رسید تا نظرش را در این مورد بیان کند.
عنایت بخشی یکی از قدیمی ترین بازیگران سینما و تلویزیون است که از سال 46 کار خود را شروع کرد و در این سالها به خاطره مشترک میلیون ها ایرانی بدل شد. وی که اخیرا کم کار شده و البته این کم کاری را به خاطر انحصاری شدن سینما در دست عده ای خاص می داند، در گفتگو با تماشا حرف های جالبی زد که بخش هایی از این صحبت ها تقدیم حضور مخاطبان خواهد شد:
* در حال حاضر کار خاصی انجام نمی دهم. پیشنهاداتی داشتم که هنوز عملی نشده است. من خوشبختانه با اکثر کارگردانان مطرح سینما کار کرده ام. الان از هیچ کس توقع ندارم برای من نقش جور کند. حتما نقشی مناسب من نداشته اند دیگر.
* می دانید قضیه چیست؟ سینمای ما دچار تغییرات خاصی شده است. فیلمهای ما شده جولانگاه یک سری آدم خاص که همه هم شبیه هم هستند و بازی های شبیه هم دارند.
* کاش ما هنرمندان جایی را داشتیم که می توانستیم دور هم جمع بشیم. البته خانه هنرمندان هست که در آن همه جور آدمی وجود دارد جز هنرمند.
* من برای بازی کردن نقش یک درویش 6 ماه تمام در خانقاه ها و قهوه خانه های مختلف می رفتم و می آمدم. کدام بازیگر الان برای رسیدن به یک نقش چنین کاری می کند؟
* هنوز نفهمیدم خانه سینما چرا بسته شد و بعد چرا دوباره باز شد! خانه سینما خیلی جای خوبی نبود و خدمات خوبی هم به هنرمندان ارائه نداد. بود و نبود این خانه فرقی برای من ندارد چون همیشه آنجا دعوا و منازعه بوده است. من هر وقت به خانه سینما رفتم می گفتند جلسه داریم. اصلا معلوم نبود برای چه چیزی جلسه داشتند؟ بالاخره باید یک نتیجه ای داشته باشد دیگر! من که چیزی ندیدم. مسئولان آن را هم می توانستیم سالی یک بار ببینیم.
* من که از سال 46 دارم در این سینما کار می کنم برای حضور در جشنواره های سینمایی یک بلیت هم نصیبم نمی شد. اما می دیدم که آبدارچی خانه سینما 100 تا بلیت در دست دارد. خب این آقا این بلیت هارا از کجا آورده؟ من الان دوستانی دارم که می گویند دو سال است پول بیمه پرداخت می کنیم اما وقتی مراجعه کردیم به خانه سینما گفتند شما هیچ پولی نداده اید.


منبع:

http://amozande.ir/85848/

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره «عنایت بخشی» کجاست؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: «عنایت بخشی» کجاست؟ ، بازيگران ، بازيگران ايراني ، شرح حال بازيگران ايراني ، عنايت بخشي ، در مورد عنايت بخشي بدانيد ، واقعا عنايت بخشي چه مي كند