مسبی
مدیران هوشمند این‌گونه تبلیغ می‌کنند…

مدیران هوشمند این‌گونه تبلیغ می‌کنند…

ویرایش: 1392/8/23
نویسنده: تسنیم
هر کسب و کاری که داشته باشید، نیاز به تبلیغات و به صورت گسترده تر بازاریابی، جزو جدانشدنی کار شما خواهد بود. خیلی از ما وقتی به فکر تبلیغ می افتیم، اولین چیزهایی که به ذهنمان می‌ رسد، مواردی از این قبیل است: بروشور، تراکت، بیلبورد، پیامک، کوپن تخفیف، آگهی تلویزیونی و … . این موارد می توانند جزو برنامه بازاریابی شما باشند به شرطی که درست و بجا به کار گرفته شوند.
به عنوان مثال یک موسسه دوره های آموزشی رایانه را در نظر بگیرید. مدیر این موسسه کاملا قبول دارد که می بایست برای رونق کارش، به بازاریابی روی بیاورد و البته تصور می کند که هرچه تبلیغاتش بیشتر و گسترده تر باشد، نتیجه بهتری خواهد گرفت. پس او شروع می کند به چاپ و پخش تراکت ( که البته هزینه زیادی برایش ندارد) و همزمان سفارش یک تابلوی تبلیغاتی درون شهری ( بسیار گران تر از وسعش!) را هم می‌دهد. از آنجاییکه این روزها فرستادن پیامک تبلیغاتی بسیار مد شده است او هم از این غافله عقب نمی‌ماند و این شیوه را هم امتحان می‌کند و …
اینکه بخواهیم روش‌های بازاریابی مدیر مفروض را بررسی کنیم، فرصت و اطلاعات بیشتری را می‌طلبد. اما نکته ای که همه باید بدانیم این است که همیشه لازم نیست چندین روش بدون برنامه و باهم انتخاب شوند. شما می‌توانید باتوجه به تحقیقات بازاری که انجام داده‌اید و سرمایه ای که برای بازاریابی کنار گذاشته اید، هوشمندانه مناسب‌ترین روش ها را برای خودتان انتخاب کنید. با انجام یک روش تبلیغاتی در یک زمان مشخص این مزیت را هم می توانید به دست آورید که دقیق تر نتایج آن را بررسی کنید. هوارد گوسیج، از اساتید بازاریابی عبارت زیبایی دارد که می گوید: ” اگر ببری به شما حمله کند، لازم نیست سرتاپایش را زخمی کنید؛ یک گلوله که به دقت نشانه‌روی شده، کار را انجام می‌دهد.”


منبع:

http://blog.haminaa.com/?p=1696

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره مدیران هوشمند این‌گونه تبلیغ می‌کنند… نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: کسب و کار ، مدیر ، تبلیغ ، موفقیت ، بازاریابی ، اطلاعات ، نیاز ، هوشمندانه