مسبی
اوباما دستور تشدید جاسوسی از مرکل را داده بود

اوباما دستور تشدید جاسوسی از مرکل را داده بود

ویرایش: 1392/8/5
نویسنده: ایران تجارت
رسانه‌های آلمانی فاش کردند رئیس‌جمهور آمریکا نه تنها از جاسوسی از صدراعظم آلمان باخبر بوده بلکه دستور تشدید آن را نیز صادر کرده بود.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از تسنیم ،سوالات زیادی درمورد این مساله مطرح شده که آیا رئیس‌جمهور آمریکا از شنود مکالمات تلفنی صدراعظم آلمان باخبر بوده یا خیر. روزنامه اشپیگل در گزارشی اعلام کرده که باراک اوباما از شنود مکالمات تلفنی آنگلا مرکل توسط سازمان امنیت ملی آمریکا از سال 2010 باخبر بوده است. به عقیده این روزنامه شنود مکالمات مرکل از سال 2002 و دوره ریاست‌جمهوری بوش آغاز شده بود.
طبق گزارش یک رسانه آلمانی اوباما در تماس تلفنی خود با مرکل در چهارشنبه گذشته به وی تاکید کرده بود که از شنود مکالمات وی اطلاع نداشته است. با اینحال روزنامه بیلد به نقل از یک مقام آلمانی که نخواست نامش فاش شود اعلام کرد که رئیس‌جمهور آمریکا برخلاف این ادعا دستور تشدید برنامه شنود را داده بود.
به عقیده این روزنامه اوباما دست‌کم از سال 2010 و زمانی که رئیس امنیت ملی آمریکا شخصا رئیس جمهور این کشور را در جریان عملیات قرار داد از شنود مکالمات تلفنی مرکل خبر داشت.
طبق گزارش اشپیگل کارکنان سازمان سیا و امنیت ملی آمریکا با استفاده از تجهیزات پیشرفته استراغ سمع در سفارت آلمان در برلین به شنود مکالمات مقامات آلمانی می‌پرداختند.
گفتنی است خشم آلمان از انتشار خبر شنود تلفن آنگلا مرکل از سوی آژانس امنیت ملی آمریکا به احضار سفیر آمریکا در برلین در هفته گذشته برای نخستین بار در تاریخ روابط بین دو کشور شد. چنین اختلاف دیپلماتیکی از زمان جنگ جهانی دوم بی سابقه است.


منبع:

http://qudsonline.ir/NSite/FullStory/News/?Id=163421&Titr=اوباما �

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره اوباما دستور تشدید جاسوسی از مرکل را داده بود نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: اوباما ، جاسوسی ، صدر اعظم المان ، جاسوسی از صدر اعظم المان ، امنیت ملی ، المان ، سفیر امریکا ،