مسبی
احتمال بازگشت امتيازات کسر شده وجود دارد

احتمال بازگشت امتيازات کسر شده وجود دارد

ویرایش: 1392/7/29
نویسنده: saeid55
رئيس کميته تدوين مقررات فدراسيون فوتبال گفت: احتمال بازگشت امتيازهاي کسر شده از تيم‌هاي ليگ برتري وجود دارد.

هوشنگ نصير‌زاده اظهار داشت: در آئين‌نامه انضباطي کنوني فدراسيون فوتبال در ماده 22 به کسر امتياز اشاره شده و به همين دليل هم کميته انضباطي و کميته استيناف از تيم‌هايي که تماشاگرانشان مرتکب تخلف مي‌شوند طبق اين ماده قانوني امتياز کسر مي‌کنند.

به گزارش فارس،وي ادامه داد: ولي اين ماده قانوني به اشتباه و بدون دقت لازم توسط تدوين کنندگان سابق در آئين نامه آورده شده است. اين ماده برخلاف ماده 58 آئين‌نامه انضباطي فيفاست. آئين نامه انضباطي فيفا در ماده 58 مي‌گويد در صورت تخلفات تماشاگران يک تيم آن تيم با انجام بازي بدون تماشاگر در زمين خودي يا انجام بازي در زمين بيطرف مجازات شود؛ اما در همين ماده اشاره شده شعار‌هاي نژاد‌پرستانه احتمالي کادر فني و بازيکنان باعث کسر امتياز از تيم‌ها مي‌شود. بنابراين تدوين‌کنندگان قبلي آئين‌نامه انضباطي فدراسيون فوتبال به اشتباه در ماده 22 بند 5 تخلفات تماشاگران و بازيکنان و مربيان را يکي کرده و ماده قانوني ساخته‌اند.

نصير‌زاده تصريح کرد: طبق اين ماده قانوني آئين‌نامه کنوني انضباطي در صورت تخلف تماشاگران از تيم‌ها امتياز کسر مي‌شود اما در 6 آبان که مجمع فدراسيون فوتبال تشکيل خواهد شد آئين‌نامه جديد قرار است به تصويب برسد. اين آئين‌نامه 95 درصد با آئين‌نامه انضباطي فيفا مطابقت دارد و تخلف کادر فني و تماشاگران به صورت اصولي تفکيک شده است.

رئيس کميته تدوين مقررات فدراسيون فوتبال با اشاره به تصويب آئين‌نامه جديد گفت: با توجه به اينکه نمي‌توان نيمي از ليگ را با آئين‌نامه قديمي و نيمي ديگر از آن را با آئين‌نامه جديد سپري کرد امکان اينکه هيئت رئيسه فدراسيون فوتبال کسر امتياز از تيم‌هاي استقلال، پرسپوليس، ملوان، داماش و تراکتور سازي را به حالت تعليق درآورد زياد است. زيرا در آئين‌نامه جديد چنين تنبيهي منظور نشده است.

وي افزود: از نکات بسيار جالب توجه اينکه ماده 58 فيفا جزو مواردي است که 209 کشور عضو فيفا بايد به صورت اجباري آن را در آئين‌نامه خود قرار دهند. به همين دليل کسر امتياز فعلي اگرچه با آئين‌نامه انضباطي فدراسيون فوتبال برابري دارد ولي با آئين نامه انضباطي فيفا در تعارض است و در صورت تصويب آئين‌نامه جديد در دوشنبه آينده بايد در مورد تصميمات کسر امتياز از تيم‌ها بازنگري شود تا هارموني امتيازات جدول نيز حفظ شود.


منبع:

http://www.varzesh3.com/news.do?itemid=1025624&title=احتمال_ب�%

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره احتمال بازگشت امتيازات کسر شده وجود دارد نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: بازگشت امتيازات کسر شده ، مقررات ، فدراسيون فوتبال ، ليگ برتر ، آئين‌نامه انضباطي ، کسر امتياز ، کميته انضباطي ، استيناف ، تخلفات ، تماشاگران ، مجمع ، آئين نامه انضباطي فيفا ، استقلال ، پرسپوليس ، ملوان ، داماش ، تراکتور سازي ،