مسبی
سریعترین خودروی روباز دنیا

سریعترین خودروی روباز دنیا

ویرایش: 1392/7/9
نویسنده: مهدی کی
شرکت بوگاتی شاید با تولید خودروهای مختلف رکورد سرعت در جهان را بارها به زیر سوال برده باشد،‌اما به همین اکتفا نکرده است. بوگاتی با یکی از جدیدترین اتومبیل های خود، توانست یک رکورد جدید را بدست آورد. آخرین شاهکار بوگاتی یک خودروی ویرون 16.4 Grand Sport Vitesse به عنوان سریع ترین ماشین های در صدر تولید جهان است.

شرکت مادر بوگاتی ، شرکت فولکس واگن با تامین زمین تست Ehra-Lessien به دستیابی این رکورد سرعت جهان کمک کرده است. آنتونی لیو،‌ راننده خودروهای مسابقه‌ای در این زمین کار خود را آغاز کرد، و توانست در مسیر آزمایشی فولکس‌واگن ، خودروی بوگاتی ویرون Vitesse را با سرعت 254.4 مایل بر ساعت (408.84 km/h) براند.

لیو می گوید: | این یک لحظه بسیار هیجان انگیز بود| ، قلب او بدون شک هنوز هم پرسرعت می تپد. |در جلسات آموزشی، بر روی سرعت 400 کیلومتر بر ساعت تمرین شده بود، اما واقعیت این است که من توانستم به سرعتی بالاتر از این سرعت باور نکردنی برسم که برای من افتخار بزرگی است. ماشین حتی در چنین سرعت های بالا فوق العاده راحت و با ثبات است. با سقف باز، شما واقعا می توانید صدای موتور را بشنوید و حتی در سرعت های بالاتر، توسط باد به دردسر نیفتادم.|

ویتس از طراحی خاص تیغه‌های سقف برای کاهش تلاطم داخلی و سر و صدای باد در سرعت بالا، استفاده می کند. شاسی مسابقه ای آن، دارای وزنی سبک، کمک فنرهای سریع، میله های تقویت شده ضد رول، محرک چهار چرخ، و بدنه کربنی می باشد و باعث شده این هیولای هشت لیتری با قدرت 16 اسب بتواند به سرعت خالص تبدیل شود.

رکورد بوگاتی همیشه تحولی در مسابقات رکورد سرعت جهانی ایجاد می کند. در ماه ژوئیه سال 2010، بوگاتی با کمک خودروی ویرون Super Sport با سرعت 267.8مایل بر ساعت (430 کیلومتر بر ساعت) توانسته بود، در بخش خودروهای سقف‌دار، رکورد سرعتی جدید را به ثبت برساند. این رکورد نزدیک به سه سال باقی ماند تا زمانی که Hennessey Venom GT ادعا کرد که آن با سرعت265.7 مایل در ساعت (427.6 km/h) مغلوب می کند.

با دوباره خواندن خودتان را خسته نکنید، بله سرعت Hennessey در واقع پایین تر از بوگاتی است.

موسس و رئیس شرکت، جان هنسی می گوید: |در حالی که ویرون سوپراسپرت با سرعت267.8 مایل در ساعت رکورد را بدست آورد، اما بوگاتی در مدل‌های تولیدی بوگاتی ویرون اسپرت حداکثر سرعت خودرو را به 258 مایل در ساعت محدود کرده است. او ادامه می دهد: |بنابراین، در سرعت265.7 مایل در ساعت Venom GT پرسرعت‌ترین خودروی خیابانی در دسترس عموم است. |

اگر چه وجود محدودکننده الکترونیکی ماشین به دلایل ایمنی در آن زمان اعلام شده بود، اما گینس به اندازه کافی برای بررسی دوباره ی این رکورد هشدار دریافت کرده است. بسیاری از منابع خبری در اواخر هفته گذشته و اوایل این هفته گزارش دادند که بوگاتی از ثبت رکورد خود محروم شده است، اما در بیانیه ای بر روی وب سایت گینس که در روز چهارشنبه به روز رسانی شده، آمده است: |با اشاره به رکورد سریعترین خودروهای تولیدی که در سال 2010 به بوگاتی ویرون 16.4 سوپر اسپرت اهدا شد، رکورد جهانی گینس تایید می کند که رکورد بوگاتی تا به امروز رد صلاحیت نشده است؛ و این رکوردها در حال حاضر تحت بررسی است.|

بنابراین این بیانیه بدان معنی است که هنسی همچنان باید منتظر بماند! اما اینطور به نظر نمی رسد. هنسی با دقت در جمله بندی خود، از به کار بردن کلمات |سریعترین ماشین تولیدی| اجتناب کرده است و هیچ گاه به تصویب گینس اشاره نکرده است.

شرکت شلبی با ارائه ی خودروی اس‌اس‌سی آلتیمت آئرو در سال 2007 به رکورد 256.14 مایل بر ساعت (411.72km/h) دست یافته بود و در یک مصاحبه ی مطبوعاتی در روز سه شنبه خواستار تغییر این رکورد به نفع خود شد.

با بررسی کتاب گینس ، هیچ چیز هنوز رسمی نشده است.
بوگاتی اشاره ای به گینس در رکورد جهانی سرعت ویتس خود نمی کند، در عوض به TÜV، سازمان آلمانی مستقل برای بازرسی فنی و صدور گواهینامه، به عنوان شاهد رسمی و تایید حزب استناد می کند.

اولین خودروی Vitesse بوگاتی سال گذشته تولید شد ، و بوگاتی قصد دارد خودروی تولید ویژه خود را در نمایشگاه خودروی شانگهای به نمایش بگذارد. این خودروی ویژه 1.99 میلیون یورو (2.61میلیون دلار) قیمت خواهد داشت و تنها هشت دستگاه از آن ساخته می شود. این خودرو نیز به همان رنگ سیاه و نارنجی ویرون 16.4 سوپر اسپرت خواهد بود، اما ممکن است محدود کننده سرعت خود را نیز کنار بگذارد.


منبع:

http://www.topinearth.com/Fa/481/بوگاتی-رکورد

امتیاز دهی به مقالهسریعترین خودروی روباز دنیا
سریعترین خودروی روباز دنیا
نظرات   (2 نظر)
مرتب سازی بر اساس:


محمد مهدی کمش (13:11   1392/7/14)

راهنمایی:
Bugatti 16.4 Grand Sport Vitess: 408kmh
Hennessey Venom GT: 427.6kmh
Bugatti Super Sport: 430kmh
موفق باشید ;) کد: 617محمد مهدی کمش (21:44   1392/7/9)

راهنمایی: توجه فرمایید که بالاترین سرعت ثبت شده خودرو ملاک است کد: 600


 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره سریعترین خودروی روباز دنیا نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: سریعترین خودروی روباز دنیا ، تندرو ترین خودروی دنیا ، تندرو ترین خودروی روباز دنیا ، سریع ترین خودروی جهان ، تندروترین خودروی جهان ، پر سرعت ترین خودرو ، تندرو ترین ماشین ، تندرو ترین ماشین دنیا ،