مسبی
آخرین خبر موثق از وضعیت روحی بشار اسد

آخرین خبر موثق از وضعیت روحی بشار اسد

ویرایش: 1392/6/14
نویسنده: یاسمین
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در تشریح سفر خود به لبنان و سوریه، گفت:با وجود تمام فضاسازی‌ها روحیه بشاراسد بسیار بالا است.

به گزارش جام نیوز، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در فرودگاه مهرآباد تهران و پس از بازگشت از سوریه و لبنان در درباره دستاوردهای این سفر گفت: ما از طرف مجلس و مشخصا کمیسیون امنیت ملی و با توجه به حساسیت منطقه و تهدیدات اخیر آمریکا سفری به سوریه و لبنان داشتیم تا مخالفت ایران را در رابطه با جنگ در سوریه به گوش تمام جهان برسانیم.

وی افزود:‌با توجه به پدیده شوم بهره‌گیری تروریست‌ها از سلاح‌های شیمیایی که یک پدیده خطرناک در جهان است، محکوم کردن این اتفاق را وظیفه خود می‌دانیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به سفر لبنان که پس از سوریه انجام شد، تصریح کرد: فضای حاکم در سوریه بسیار با فضایی که در رسانه‌های جهان ترسیم می‌شود، متفاوت است. مردم به زندگی عادی خود ادامه می‌دهند و مقاومت بر تصمیمات خود مصمم است. همچنین روحیه آقای بشار اسد بسیار بالا بوده و علی رغم تمام فضاسازی‌ها بر تصمیم خود مصمم است.

بروجردی افزود: با توجه به اینکه چندین ماه پیش تروریست‌ها از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرده بودند و این موضوع را نماینده سازمان ملل نیز مطرح کرده بود، هیچگونه عکس‌العملی از سوی غربی‌ها صورت نگرفت که این موضوع نشان می‌دهد موضع فعلی آمریکا فقط یک موضع سیاسی است.

وی ادامه داد: فضای منطقه بسیار ملتهب است و اگر جنگی اتفاق بیافتد، ابعاد آن نه در کنترل آمریکا و نه رژیم صهیونیستی است، به خصوص که وضعیت جغرافیایی رژیم صهیونیستی به گونه‌ای است که اگر این موشک باران‌ها باعث شود مرکز اتمی رژیم صهیونیستی و یا کارخانه‌های پتروشیمی مورد اصابت قرار گیرد، یک فاجعه انسانی در منطقه رخ خواهد داد که امیدواریم چنین تصمیم اشتباهی اتخاذ نشود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آمریکا با یک دروغ بزرگ، بحرانی 10 ساله را به مردم عراق تحمیل کرد و این کار را که یک سلاح زنگ زده است در سوریه به کار می‌برد. وضعیت آمریکا با توجه به تمام این صحبت‌ها مشخص است، اما تصمیم مقاومت در برابر این زورگویی‌ها تصمیمی مصمم و با اراده جمعی است که تمام این موارد نشان می‌دهد شکل‌گیری جنگ به ضرر آمریکا تمام خواهد شد.

بروجردی در ادامه اظهارداشت: در هر صورت تحولات اتفاق افتاده رویکردی مثبت و به نفع سوریه در جهان دارد. انگلیس، ایتالیا، آلمان و کانادا مخالفت خود را با جنگ صراحتاً بیان کرده‌اند. حتی پاپ از همه مسیحیان برای صلح در سوریه درخواست یک روز روزه‌داری کرده که تمام این‌ها نشان می‌دهد رویکرد جهان به نفع آمریکا نیست.

وی در واکنش به مواضع برخی از کشورهای عربی نسبت به جنگ گفت: اینکه یک کشور اسلامی و عربی از موضع ذلت با آمریکایی‌ها برخورد کند که هم مشوق آنها باشد و هم پایگاه نظامی در اختیارشان قرار دهد، نمایانگر سرسپردگی این کشورهاست.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در مورد دلایل دیگر سفرش به سوریه تصریح کرد: دولت سوریه منتظر چنین اقدامی از جانب ایران بود، زیرا ایران از ابتدای بحران سوریه مخالف راه حل نظامی بوده ومعتقد بر راه حل سیاسی در این کشور نیز بوده است.

بروجردی افزود:ما در لبنان با گروه موسوم به 14 مارس که از مخالفان دولت سوریه هستند نیز دیدار داشتیم، آنها هم مخالف جنگ در منطقه هستند.

وی پیش بینی خود نسبت به جنگ در سوریه را چنین بیان کرد که آمریکایی‌ها اعلام کرده‌اند که قصد ساقط کردن نظام بشار اسد را ندارند که این موضوع نشان‌دهنده تردید آنها نسبت به جنگ است. تحرکات اخیر نیز تنها ناشی از فشارهای رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی است.


منبع:

http://www.shahrekhabar.com/political/1378304340217693

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (1 نظر)
مرتب سازی بر اساس:


سیخونک بازیگوش (16:21   1392/6/20)

به این روحیه ی بالا نمی گن ها مردمش به خاک و خون بمب شیمیائی گرفتارن ایشون ککشون نمی گزه ...به این می گن یه چیزیش میشه بابا :| کد: 534


 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره آخرین خبر موثق از وضعیت روحی بشار اسد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: بشاراسد ، سوریه ، وضعیت روحی ، بروجردی ، دولت بشاراسد ، علاء الدین بروجردی ، لبنان ، کمیسیون امنیت ملی مجلس