مسبی
بزرگترین کشتی دنیا

بزرگترین کشتی دنیا

ویرایش: 1392/6/13
نویسنده: tarq2000
مارسک لاین (Maersk Line) برای ساخت بزرگترین کشتی کانتینردار جهان از کلاس تریپل ای (Triple-E) سخت کار کرده است که ظرفیت 18000 کانتینر 20 فوتی (TEU) دارد و دوباره این شرکت حمل و نقل رکورد جهانی خودش را خواهد شکست.
ساخت بزرگترین کشتی جهان این کشتی ها چهارصد متر طول، 59 متر عرض و 73 متر ارتفاع دارند که 20 تا از این کشتی های جدید از بخش بزرگی از آسیا تا تجارت در اروپا به کار گرفته خواهند شد.
نام تریپل ای بیش از این است که فقط به یک اندازه اشاره کند. در حقیقت این نام به سه هدف اصلی پشت سر این کار اشاره دارد. معیار اقتصادی، کارآیی انرژی و ارتقای آن به لحاظ سازگاری با محیط زیست.
ساخت بزرگترین کشتی جهان تریپل ای در یک نگاه:
تریپل ای CO2 کمتری را به ازای هر کانتینری که منتقل می کند در مقایسه با اما مارسک ((Emma Maersk که اخیرا بزرگترین کشتی کانتیردار جهان بود منتشر می کند و 50 درصد دی اکسید کربن کمتری نسبت به میانگین صنعت در خط تجارتی آسیا اروپا تولید می کند.
این کشتی ها به سیستم بازیابی گرمای تلف شده تجهیز شده اند که ده درصد انرژی اصلی موتور را ذخیره می کند که برابر با میانگین مصرف برق سالیانه 5000 خانواده اروپایی است.
کشتی های تریپل ای با استفاده از یک کیلووات انرژی در هر تن بار 184 کیلومتر حرکت می کند در حالی که یک جت بزرگ نیم کیلومتر با استفاده از میزان مشابهی انرژی در هر تن بار حرکت می کند.
اولین محموله دارای ده کشتی در سال 2013 و 2014 تحویل داده می شود و مابقی آن نیز طبق برنامه برای سال 2014 و 2015 آماده می شوند.
این کشتی ها توسط کارخانه کشتی سازی کره ای دوو و مارین اینجینیرینگ ساخته خواهند شد.
23 الی 29 سپتامبر 2013 دومین کشتی از سری تریپل ای از این 20 کشتی به کپنهاگ خواهد آمد.


منبع:

http://www.sanat.me/12343/largest-container-vessel.html

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره بزرگترین کشتی دنیا نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: کشتی جدید ، ، ajd ، بزرگترین کشتی جهان ، تریپل ای ، شرکت حمل و نقل مارسک ، مارسک ، کشتی سازی دوو ، کشتی کانتینری