مسبی
نصب تصاویر رهبران ایران در بغداد و مشکلاتش

نصب تصاویر رهبران ایران در بغداد و مشکلاتش

ویرایش: 1392/6/13
نویسنده: tarq2000
تعدادی از نمایندگان پارلمان عراق، بر سر نصب تصاویر امام خمینی و مقام معظم رهبری در خیابان های بغداد، به کتک کاری پرداختند.

به گزارش عصر ایران به نقل از روزنامه القدس العربی چاپ لندن، درگیری فیزیکی و کلامی تعدادی از نمایندگان پارلمان عراق، باعث شد اسامه النجیفی ریس پارلمان عراق، جلسات علنی را برای مدتی متوقف کند.

شماری از خبرنگاران حاضر در صحن علنی پارلمان عراق در این باره گفته اند: حیدر الملا نماینده پارلمان و سخنگوی فهرست |العراقیه| (فهرست اصلی لیبرال ها) در جلسه پارلمان اعتراض خود را به نصب تصاویری از رهبران ایران از جمله امام خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و آیت الله خامنه ای در مناطق متعددی در عراق اعلام کرد.


او در حال بیان سخنرانی اعتراض آمیز خود بود که یکی از نمایندگان شیعه پارلمان کوشید مانع از ادامه سخنرانی وی شود که این موضوع منجر به درگیری فیزیکی میان آنها شد.

همچنین به هنگام خارج شدن نمایندگان پارلمان از صحن علنی، بین کاظم الصیادی نماینده عضو ائتلاف ملی شیعی (ائتلاف حاکم) و نماینده معترض (حیدر الملا) درگیری رخ داد و سپس نمایندگانی از فهرست العراقیه به کمک الملا آمدند و الصیادی را مورد ضرب و شتم قرار داد.

در واکنش به این موضوع، ابراهیم الجعفری رئیس ائتلاف ملی (شیعه) و تعدادی از اعضای این فراکسیون در نشست خبری از پارلمان خواستند در باره این حادثه تحقیق و حیدر الملا سخنگوی فهرست العراقیه را مجازات کند.ابراهیم الجعفری در این باره گفت: به نظر می رسد حیدر الملا درباره مراجع مسلمین و مقلدان آنها که از کشورهای مختلف هستند ناآگاه اند به ویژه که این مراجع دینی به ویژه امام خمینی و آیت الله خامنه ای در حوادث فلسطین در کنار مسلمانان ایستادند. نباید به این نقش آفرینی این مراجع بی توجهی کرد.

وی افزود: موضع حیدر الملا، شخصی است و ریاست پارلمان نباید اجازه دهد وجهه پارلمان خدشه دار شود. از ریاست پارلمان می خواهیم حیدرالملا را مجازات کند. در حالی که برخی گاندی و چگوارا را سمبل می دانند و تصاویر آنها را نصب می کنند طبیعی است که مراجع و مقدسات را محترم بدانیم.


منبع:

http://www.asriran.com/fa/news/292993/%DA%A9%D8%AA%DA%A9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%B

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره نصب تصاویر رهبران ایران در بغداد و مشکلاتش نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: پارلمان عراق ، رهبران ایران ، بغداد ، ایران وعراق ، بحران جدید عراق ، عکس امام ، امام و عراق