مسبی
دوباره زنده شدن کرم Conficker

دوباره زنده شدن کرم Conficker

ویرایش: 1392/6/6
نویسنده: آموزشی
چت با صاحب مقاله: آموزشی

نحوه تاثیرگذاری این کرم اینگونه است: تمرکز بر حافظه داخلی رایانه‌ها و گسترش در سیستم عامل ویندوز.شرکت Hama از تولیدکنندگان تجهیزات الکترونیکی جانبی طی بیانیه‌ای اعلام کرد، دستگاه اسکنر فیلم‌های 35 میلیمتری آن که در طول تعطیلات کریسمس در نمایشگاه الکترونیکی آلمان به فروش رسیده است، به همراه نرم‌افزار ویژه‌ای عرضه شده که به کرم اینترنتی Conficker آلوده است. این شرکت اوایل ماه جاری میلادی خبر انتشار کرم مخرب Conficker را اعلام کرد که البته این خبر تنها به واسطه برخی خبرنگاران رویت شد و کاربران چندان در جریان آن قرار نگرفتند.

مرکز امنیتی Heise Security توضیح داد که این اسکنر که علاوه بر نمایشگاه یاد شده در فروشگاه‌های زنجیره‌ای Tchibo به قیمت 50 پوند(79 دلار) عرضه شده است، همراه با بدافزار خطرناک Conficker به دست کاربران رسیده است که می‌تواند مشکلات فراوانی را به همراه داشته باشد. لازم به ذکر است چهار سال قبل برای نخستین بار کرم اینترنتی Conficker.b شناسایی شد که نرم‌افزارهای ضدویروسی در طول این مدت نسخه‌های مختلف آن را تشخیص دادند. اما با توجه به اینکه این کرم خطرناک برای مدتی غیرفعال شده بود، کارشناسان امنیتی هم‌اکنون به تمامی کاربران هشدار داده‌اند که کرم یاد شده مجددا فعال شده است. این کرم اینترنتی برای انتشار بر حافظه‌ داخلی رایانه‌ها تمرکز می‌کند و از طریق فناوری اجرای خودکار در سیستم‌عامل ویندوز گسترش میابد.

در آخر از مخاطب و خواننده ی گرامی خواهش میکنم به متن من امتیاز بدید.امتیاز دادن شما مساوی با فعالیت بیشتر من

گردآوری توسط : علی همتی
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره دوباره زنده شدن کرم Conficker نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: کرم ، تروجان ، سیستم ، عامل ، سیستم عامل ، کرم قدیمی ، Hama ، Conficker ، پوند ، دلار ، الکترونیکی ، خبر گزاری ، Heise ، Security ، کرم اینترنتی Conficker.b ، دوباره زنده شدن کرم Conficker ، علی همتی ، همتی