مسبی
چه خوراکی هایی باعث جوش می شوند؟

چه خوراکی هایی باعث جوش می شوند؟

ویرایش: 1392/6/3
نویسنده: آموزشی
جوش و خوراکی های که می خوریم... بسیاری می گویند غدایی که میل می کنند ربطی به جوش های پوستی ندارد اما بعضی هم می گویند غذای و خوراکی هایی که می خورند سبب بروز جوش می شود،.
خوب باید بگویم هر دو درست می گویند! این بستگی به این دارد که بدن شما به خوردنی ها چگونه عکس العمل نشان دهد و اینکه چه نوع پوستی دارید. اگر شما مشکل جوش نداشته باشید خوب تعذیه شما هم احتمالا باعث جوش نمی شود ولی اگر از آن دسته افرادی هستید که با جوش های پوستی درگیر هستید خوراکی هایی هستند که مصرف آنها باعث بدتر شدن اوضاع خواهد شد و باید در خوردن آنها بیشتر تامل کنید.

لیست خوردنی های مشکوک به ایجاد جوش
دانه ها مانند گردو، بادام زمینی و مواد غذایی صنعتی که از دانه ها ساخته می شود مانند کره بادام زمینی
شکلات: به هر شکلی
نوشابه های صنعتی : به خصوص آنها که رنگ تیره دارند!
غذاهای تند و تیز و فلفلی : به خصوص اگر از سس های تند صنعتی استفاده می کنید. سس خانگی که با فلفل تازه ساخته شده باشد آنقدر مضر نیست.
غذا های پر نمک : مانند چیپس، پفک، سیب زمینی سرخ کرده و... اگر می خواهد از نمک استفاده کنید بهتر است در غذای خانگی خود استفاده کنید تا آنرا از طریق فست فود ها به بدن خود برسانید.
پیتزا
مواد لبنی
مواد قندی : برای برخی این کار سختی است اما سعی کنید مواد غذایی شیرین را کمتر استفاده کنید.
کمتر سرخ کردنی ها را مصرف کنید:باز هم کمتر! خوب از سرخ کردنی ها لذت ببرید ولی تعادل را رعایت کنید.

خوب امیدوارم تا کنون احساس افسردگی نکرده باشید! در این لیست مواد قندی و سرخ کردنی ها وجود دارند به عنوان اولین گزینه آنها را برای مدتی از برنامه غذایی خود حذف کنید. بعد از چند روز واکنش بدن خود را بررسی کنید. حال خود می توانید تصمیم بگیرید که باز هم از این مواد غذایی استفاده کنید یا نه. این روش را برای بقیه لیست هم امتحان کنید تا غذاهایی را که با بدن شما سازگاری ندارند بیابید.
احساس می کنید دیگر چیزی برای خوردن باقی نمانده است؟ خوب راستش را بخواهید این گونه هم نیست در ادامه خوردنی هایی را معرفی می کنیم که می توانید بدون مشکل مصرف کنید.

از این مواد غذایی استفاده کنید تا به بهبود جوش های شما کمک کند.
گوشت قرمز
مرغ
ماهی
میوه ها و سبزیجات
قهوه و چای
غلات و حبوبات
نان
همچنین بهتر است از مواد غذایی گیاهی که برای جوش صورت مفیدند استفاده کنید. اما بد نیست با پزشک خود در این زمینه مشورت کنید تا مواد غذایی گیاهی غیر مجاز را برای شما مشخص کند. این گروه از مواد غذایی به خصوص اگر به صورت تازه مصرف شوند بخاطر ویتامین های آن تاثیر بیشتری دارند.

از مخاطب و خواننده ی گرامی خواهش میکنم به متن من امتیاز بدید.


منبع:

http://www.mitralink.ir/index.php?where=show&id=10661

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چه خوراکی هایی باعث جوش می شوند؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: جوش ، خوراکی ها ، نان ، مرغ و ماهی ، مرغ ، ماهی ، شکلات ، میوه ، قهوه ، سبزی ، چای ، ویتامین ، سرخ کردنی ها ، سیب زمینی ، پرنمک ، پیتزا ، مواد لبنیعذاهای تند ، فلفلی