مسبی
چگونه با خروپف مقابله کنیم؟

چگونه با خروپف مقابله کنیم؟

ویرایش: 1392/6/3
نویسنده: آموزشی
خروپف کردن که جزو اختلالات خواب به حساب می‌آید می‌تواند به یک مشکل پزشکی جدی موسوم به «وقفه تنفسی حین خواب» تبدیل شود که نه تنها آزاردهنده است بلکه حتی می‌تواند در مواردی کشنده باشد.

اگر شما هم با این اختلال دست به گریبان هستید با عمل کردن به چند توصیه ساده می‌توانید آن را برطرف کنید و یا کاهش دهید. این توصیه‌ها عبارتند از:

به پهلو بخوابید: افرادی که عادت دارند طاق‌باز و روی کمر بخوابند، بیشتر مستعد خروپف کردن هستند چرا که این وضعیت باعث می‌شود عضلات گلو شل شوند و در نتیجه مسیر جریان هوا را مسدود کنند.
وزن خود را کاهش دهید: چاقی نه تنها موجب بروز دیابت و بیماری‌های دیگر در افراد می‌شود بلکه مشکل خروپف را نیز تشدید می‌کند. چاقی گردن باعث می‌شود تا مسیر جریان هوا باریک شده و هنگام تنفس، صدای بلندی از دهان خارج شود.
از بالش‌های بیشتری استفاده کنید: با گذاشتن تعداد بیشتری بالش زیر سرتان آن را در وضعیت راست نگه دارید. گذاشتن بالش‌های بیشتر زیر سر باعث می‌شود سرتان در وضعیتی بالاتر از قفسه سینه قرار گیرد و خروپف را کاهش می‌دهد.
سیگار را ترک کنید:‌ استعمال سیگار برای سلامت بدن مضر است زیرا بیماری‌های قلبی و سرطان را به همراه دارد. علاوه بر این، سیگار کشیدن باعث می‌شود از توانایی بدن در استفاده از اکسیژن کاسته و به خروپف منجر شود.


منبع:

http://www.mitralink.ir/index.php?where=show&id=10741

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره چگونه با خروپف مقابله کنیم؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: خروپف ، بیماری خرپف ، خرخر ، چاقی گردن ، صدای بلند از دهان ، ترک سیگار ، کمبود اکسیژن ، بیماری های قلبی ، بالش