مسبی
دندان‌های زرد محکم‌تر هستند

دندان‌های زرد محکم‌تر هستند

ویرایش: 1392/5/23
نویسنده: tarq2000
رنگ طبیعی دندان برگشت پذیر است

بعضی‌ها نسبت به این موضوع حساسیت نشان می‌دهند و سعی می‌کنند با روش‌های خاص پزشکی دندان‌های سفیدی داشته باشند در حالی که این روش‌ها ضررهای خاص خود را دارد و بعد از جرم‌گیری رنگ زرد طبیعی دندان بر می‌گردد.

سیگار، نوشیدن چای زیاد، مصرف برخی داروهایی شیمایی و برخی داروهای مستمر همچنین نوشیدن برخی آب‌های مناطق مختلف که دارای املاح مختلف هستند از عوامل زردی دندان محسوب می‌شوند.

با تغییر رژیم غذایی، دارویی و نوشیدن آب می‌توان از به وجود آمدن این معضل جلوگیری کرد.

روایات مختلفی درباره پرهیز از نوشیدن و خوردن آب و غذای داغ و سرد وجود دارد: تغییرات دما باعث واکنش شدید، ایجاد ترک‌های ریز، پوسیدگی و عوارض مختلف دندان می‌شود لذا باید آب و غذای داغ و سرد را به تدریج مصرف کرد.

درباره مصرف فراوان نوشابه نیز باید گفت: نوشابه به دلیل وجود اسیدها باعث ترک، رنگ گرفتن، سست کردن و از بین رفتن املاح دندان می‌شود.

تخمه را با دندان های متعدد بشکنید

ک شکستن تخمه با دندان را یکی دیگر از عامل‌های آسیب‌زا به دندان است و باید گفت: به کسانی که دندان‌های جلوی خود را ترمیم کرده‌اند توصیه می‌شود تخمه و غذاهای سفت مصرف نکنند، همچنین کسانی که دارای دندان‌های سالمی هستند باید تخمه را با دندان‌های متعدد بشکنند زیرا با گذر زمان دندان‌ها سائیده می‌شود.

مسواک کردن دندان پیش از صبحانه تأکید می شود و همچنین: شب‌ها به دلیل ایجاد آنزیم‌ها و چسبندگی در دهان لازم است پیش از صبحانه دندان‌ها را مسواک کرد و همانطور که در روایات بیان شده است، «ثواب نمازگزاری که دندان‌ خود را مسواک کرده است هفتاد برابر بیشتر است»، بهتر است دندان‌ها را پیش از ادای نماز مسواک کرد.

بهتر است برای داشتن دندان‌های سالم بعد از تناول صبحانه نیز دندان‌ها را مسواک کرد.


منبع:

http://anavin.ir/%D8%AF%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B2%D8%B1%D8%AF-%D9%85

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره دندان‌های زرد محکم‌تر هستند نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: مسواک کردن ، دندان ، پیش از ، صبحانه ، عوامل ، مختلف ، تغییر ، رنگ دندان