مسبی
چرا ولایتی در کابینه روحانی نیست ؟

چرا ولایتی در کابینه روحانی نیست ؟

ویرایش: 1392/5/10
نویسنده: ای مارکتینگ
با شکل گیری نسبی کابینه اینده و اعلام گزینه های قطعی دولت حسن روحانی مشخص شده است که برخلاف گمانه های اولیه ، دکتر علی اکبرولایتی در کابینه روحانی حضور ندارد .
دلیل عدم حضور ولایتی با وجود مذاکرات اولیه و نقش‌آفرینی مهم ولایتی به نفع روحانی در مناظره‌های تلویزیونی، انتشار هدفمند برخی سخنان انتقادی ولایتی علیه روحانی در ایام انتخابات ریاست جمهوری توسط برخی محافل خاص بوده است.

ولایتی در محافل گوناگون سیاسی با نام بردن از روحانی با عنوان «شیخ حسن» گفته بود روحانی تا آخرین ماه‌های جنگ از مخالفان قبول قطعنامه 598 و پایان جنگ بوده است و از حامیان شعار «جنگ، جنگ تا پیروزی» بوده است در حالی که ولایتی در مقام وزیر خارجه وقت خواهان پایان جنگ و قبول قطعنامه 598 بوده است.

ظاهرا این سخنان به گوش حسن روحانی رسیده است و باعث شده که رئیس‌جمهور منتخب علیرغم میل اولیه تصمیم بگیرد که از دکتر ولایتی در کابینه استفاده نکند.

بر اساس گمانه‌های اولیه، قرار بود دکتر ولایتی به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی عهده‌دار مذاکرات هسته‌ای شود اما آخرین اخبار حاکی از این است که محمد فروزنده سمت دبیری شورای عالی امنیت ملی را در دولت حسن روحانی خواهد داشت.


منبع:

http://isna.ir/fa/news/92051005419/چرا-ولایتی-در-کابینه-روحانی-نیست

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره چرا ولایتی در کابینه روحانی نیست ؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: ولایتی ، کابینه روحانی ، نبودن ولایتی در کابینه روحانی ، نبود ولایتی در هیئت دولت ، اختلاف ولایتی با روحانی ، اعلام وزرای کابینه روحانی ، روحانی