مسبی
آخرين وضعيت 3 كوهنورد ناپديد شده ايراني در هيماليا

آخرين وضعيت 3 كوهنورد ناپديد شده ايراني در هيماليا

ویرایش: 1392/5/3
نویسنده: ای مارکتینگ
این کوهنوردان ایرانی در راه بازگشت از قله 8047 متری برودپیک با خارج شدن ازمسیر مقرر، گم شده‌اند.آیدین بزرگی، پویا کیوانی و مجتبی جراحی(آتش نشان تهرانی) سه کوهنورد مفقود شده هستند که روز سه شنبه 25 تیر موفق شدند قله برودپیک را فتح کنند. رامین شجاعی، سرپرست تیم پنج نفره |آرش| و افشین سعیدی، دو عضو دیگر این تیم هستند که موفق شدند تا حدود ارتفاع 7300 متری صعود کنند.

وي افزود: در حال حاضر رامین شجاعی و افشین سعیدی در کمپ اصلی مستقرند و آقای شجاعی پیگیری کننده اصلی جستجو و امداد برای 3 عضو گم شده در منطقه است. به گفته پرویز روحانی از ستاد پیگیری وضعیت تیم برودپیک ،آخرین تماس با آیدین بزرگی در ساعت 15:30 روز شنبه 29 تیرانجام شده که به علت کیفیت بد تماس صحبت‌های این کوهنورد مفهوم نبوده است.

وي با اشاره به اینکه ردیابی کوهنوردان از طریق دستگاه ردیاب ماهواره‌ ای، جی پی اس، ممکن نبوده ادامه داد که گروه‌های امداد در تلاش هستند تا از طریق دیگر وسایل ارتباطی کوهنوردان را پیدا کنند. در حال حاضر یک تیم از کوهنوردان سوئیسی تا کمپ دو برای جستجوی کوهنوردان ایرانی رفته‌اند و مسئولان باشگاه آرش در تلاشندتا از دیگر تیم‌های مستقر در محل برای عملیات امداد کمک بگیرند. از آنجا که کوهنوردان دو شب را در ارتفاع 8000 متری خوابیده‌اند، خستگی و پایین آمدن توان جسمی، می‎تواند دلیل دیگر گم کردن راه باشد.

سخنگوي سازمان آتش نشاني خاطر نشان كرد؛ از موقعیت این کوهنوردان هیچ ردی پیدا نشده و تلاش گسترده برای یافتن آنان همچنان توسط اکیپ های جستجوی ایرانی و خارجی از طریق هوا و زمین ادامه دارد.


منبع:

http://www.yjc.ir/fa/news/4483080/%D8%A2%D8%AE%D8%B1%D9%8A%D9%86-%D9%88%D8%B6%D8%B9%D9%8A%D8%AA-3-%D

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره آخرين وضعيت 3 كوهنورد ناپديد شده ايراني در هيماليا نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: کوهنوردی ، کوهنوردان گم شده ، حادثه گم شدن کوهنوردان ، هیمالیا ، ایدین بزرگی ، پویا کیوانی ، مجتبی جراحی ، حادثه ، حوادث