مسبی
چرا چين و چروک؟

چرا چين و چروک؟

ویرایش: 1392/5/2
نویسنده: tarq2000
آيا خط خنده به علت لبخند زدن ايجاد مي شود؟

نه کاملاً، خط خنده در پي کاهش و از بين رفتن کلاژن مربوط به سن ايجاد مي شود. در واقع اين امر باعث از بين رفتن انعطاف پذيري در گونه ها و در نتيجه افتادگي آن مي شود.

ابتدا در کدام قسمت صورت چين و چروک ايجاد مي شود؟

سمت چپ، زيرا هنگام رانندگي صورت در سمت چپ و در معرض نور خورشيد قرار مي گيرد. اين امر باعث شکسته شدن کلاژن و بروز چين و چروک مي شود.

افرادي که پوست روشن دارند زودتر دچار چين و چروک مي شوند يا افرادي که پوست تيره اي دارند؟

پوست روشن. اگرچه قرار گرفتن در معرض نور خورشيد روي هر نوع پوستي تأثير مي گذارد اما تأثير آن روي پوست روشن بيشتر است. پوست هاي تيره حاوي ميزان ملاتونين بيشتري است که روند ايجاد خط هاي ريز و چين و چروک را کندتر مي کند. افرادي که پوست روشني دارند به علت پايين بودن ميزان ملاتونين، زودتر از ديگران دچار چروک هاي ريز مي شوند.

آيا نوع پوست در تسريع روند ايجاد چين و چروک موثر است؟

در واقع سرعت بروز چين و چروک به نوع پوست بستگي ندارد. افرادي که پوست چربي دارند داراي غدد چربي بيشتري هستند. شايد به نظر برسد اين افراد پوست محکم و کشيده اي دارند اما اين امر در ايجاد چروک ها تأثيري ندارد. زمان ايجاد خط هاي ريز به شيوه زندگي، مصرف يا مصرف نکردن سيگار و مدت زمان قرار گرفتن در معرض نور خورشيد و ژنتيک فرد بستگي دارد.

بهترين زمان براي مصرف «رتينوئيد» (مشتقات ويتامين A) چه موقع است؟

استفاده از اين پماد کاهش دهنده چين و چروک، ناراحتي ايجاد مي کند و اين حالت به علت هواي خشک و دماي سرد ممکن است وخيم تر شود. توجه کنيد، اين ماده حساسيت پوست به نور خورشيد را افزايش مي دهد بنابراين از مصرف ضدآفتاب غافل نشويد، در صورت قرمز يا پوسته پوسته شدن پوست بر اثر افت دما، از اين ماده روز درميان استفاده کنيد. يا اين که از لوسيون حاوي رتينوئيد استفاده کنيد.

آيا با استفاده از اسکراب، خط هاي ريز کمتر خواهد شد؟

استفاده بيش از حد اسکراب براي از بين بردن سلول هاي مرده به پوست آسيب مي رساند و باعث خشکي پوست مي شود با اين حال اگر مي خواهيد از اسکراب استفاده کنيد، از اسکراب ملايم هفته اي يک بار استفاده کنيد.


منبع:

http://www.yjc.ir/fa/news/4421270/چرا-چين-و-چروک

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چرا چين و چروک؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: چین ، چروک ، پوست ، خورشید ، مراقب چین ، مراقب چروک ، مواظبت پوست ، ضرر خورشید ،