مسبی
10 راز شادکامی و بهبود روحیه و احساس

10 راز شادکامی و بهبود روحیه و احساس

ویرایش: 1392/5/2
نویسنده: ای مارکتینگ

نکته هایی برای تبدیل روزهای کسل کننده به شادترین لحظات زندگی ،
لبخند زدن ساده سبب می شود 43 ماهیچه در صورت شما منبسط و منقبض شوند . درنتیجه فعل و انفعالات مغز تغییر پیدا می کند و روحیه شادمانی و نشاط در شما ایجاد می شود .
حتما تا به حال برایتان پیش امده که از صبح که ازخواب بیدار می شوید ، خیلی پکر و دلتنگ و بی حوصله باشید . احتمالا شما ان طور که باید برای شادی و سرحالی خودتان تلاش نکرده اید . مثلا کوچکترین کار برای تقویت روحیه ، لبخند زدن است . ایا شما در چنین حالاتی ان را امتحان کرده اید یا اینکه اصولا معتقدید دراوج خستگی و کسلی لبخند فایده ندارد و دردی را درمان نمی کند ؟
برای مقابله با این روزهای کسالت اور توصیه می کنیم تا مدتی راه های پیشنهادی ما را امتحان کنید مطمئن باشید دیگر روزهای کسالت بار و خسته کننده را نخواهید دید .
1-لبخند بزنید
در راه رسیدن به محل کار لبخند بزنید و هرکس را که می بینید بگویید صبح به خیر. بله ، به تمام کسانی که از کنار شما رد می شوند لبخند بزنید و سلام و صبح به خیر بگویید .به این فکرنکنید که مردم به عقل شما شک می کنند . حتی اگر لبخندتان در ابتدا مصنوعی باشد به زودی طبیعی می شود.
2-زیر افتاب بنشینید
روزهای افتابی ، سعی کنید در افتاب بنشینید و استراحت کنید .نمی دانید نورخورشید چقدر مفید و مقوی و انرژی زاست .از نظر علمی ثابت شده است حتی در روزهای سرد زمستانی هم نشستن درافتاب بسیار مقوی و مفید است .پروفسور دان اورن معتقد است حداقل روزی 30 دقیقه نشستن درافتاب ارامش و روحیه بالایی به فرد می دهد و بی حالی و افسردگی را رفع می کند.
3-عسل بخورید
دکتر جودیت واریتمن می گوید کربوهیدرات ها سطح سروتونین مغز را افزایش می دهند و باعث ارامش و خشنودی در فرد می شوند . برای این که سرور و شادمانی در دلتان بار دهد ، بهتر است از مواد غذایی دارای کربوهیدرات زیاد و چربی و پروتئین کم استفاده کنید .مواردی مانند قند ، شکر ، سیب زمینی تنوری یا پخته یا حتی یک قاشق عسل مرغوب .
4-یک لیوان پر اب خنک
هر وقت احساس خستگی وکسلی کردید ، یک لیوان بزرگ اب خنک بنوشید.
با توجه به اینکه 60 درصد بدن انسان از اب تشکیل شده است و حتی 85 درصد بافت مغز نیز اب است عجیب نیست که با کمبود اب در بدن احساس سرگیجه ، سردرد ، بی حالی و یبوست به شخص دست دهد .
5-جوراب ضخیم بپوشید
برای این که احساس ارامش درونی کنید جوراب های ضخیم بپوشید و دست هایتانرا دور یک فنجان چای داغ حلقه کنید . اگر تاکنون به ماساژ درمانی رفته باشید حتما دیده اید که انها دست ها و پاهای شما را با جوراب و دستکش های گرم می پوشانند .خب حالا جوراب های قدیمی و ضخیم تان را که ته کمد یا چمدان انداخته اید بیرون بیاورید و بپوشید . اگر در اینه خود را نگاه کنید حتما لبخند زیبایی را روی لبانتان می بینید .
6-کاکائوی داغ ، نوشیدنی شادی اور
برای رهایی از کسالت بعدازظهرها یک لیوان کاکائوی داغ بنوشید . شکلات یک نوع ماده غذایی بسیار مقوی و انرژی زا است ، زیرا سرشار است از موادی که روی فعل و انفعالات مغز تاثیر می گذارند و تقویت روحیه را سبب می شوند .یکی از مواد موجود در کاکائو ، کافئین است که منبعی غنی از انرژی به شمار می اید . ماده بعدی اندورفین است که درد را تسکین می دهد . همچنین مواد و دانه های شبه مخدر موجود در کافئین هم خواص ارام بخشی دارند و احساس سرمستی را به ارمغان می اورند .
حتی نفس کشیدن در بخاری که از کاکائوی داغ بر می خیزد نیز شمارا مسرور و شادمان می کند . دکتر هایریش می گوید :استنشاق بوی مطلوب مانند بوی شکلات هم در تقویت روحیه موثر است و هم عطر شور و شوق و مسرت را در وجودتان می پراکند .
7-تلویزیون ها خاموش
هر وقت که می توانید اخر هفته یا حتی روزی یک ساعت تلویزیون را خاموش کنید و به جای ان سرگرمی های دیگر را امتحان کنید و با خانواده خوش بگذرانید . تحقیق و بررسی های تکمیلی در این باره نشان می دهد بعد از تماشای برخی تبلیغات و پیام های بازرگانی از تلویزیون ، بچه ها حالت افسردگی و عصبی پیدا می کنند .
هرچند وقت یکبار کنترل تلویزیون را جایی مخفی کنید تا به همراه تمام افراد خانواده از زندگی لذت ببرید .
8- به یوگا بپردازید
روی پاهایتان بایستید . شانه ها پایین ، انگشتان دست را به هم بند کنید و دست ها را رو به بالا بکشید . کف دست هایتان رو به سقف باشد . پاها را محکم به روی زمین فشار دهید و در همین حالت 10 مرتبه ارام ، نفس عمیق بکشید . یوگا نه تنها روح شما را تسکین می بخشد ، بلکه شادابی و طراوت را نیز به شما ارزانی می کند .
9-خاطرات شیرین را مرور کنید
برای انرژی گرفتن روی میزکارتان یکی از عکس های زیبا و به یادماندنی خانوادگی که خاطرات خوشی را برایتان تداعی می کند بگذارید . خیره شدن به یک عکس باعث می شود هوشیاری شخص به سمت ان موقعیت زیبا و جذاب حرکت کند و احسا س هیپنوتیزم به فرد دست دهد و احساس کند د ران فضا و زمان است . دیدن عکس های به یادماندنی ناراحتی و افسردگی را از میان می برد و روحیه و نشاط را جایگزین می کند .
10-اخم ها باز
همیشه خونگرم ، مهربان و خوش خلق باشید . دوستانه برخورد کردن حتی وقتی عصبانی و ناراحت هستید ، لذت از زندگی و احساس خوشبختی را افزایش می دهد .


منبع: فرشته سادات اقامیری
امتیاز دهی به مقاله10 راز شادکامی و بهبود روحیه و احساس
10 راز شادکامی و بهبود روحیه و احساس
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره 10 راز شادکامی و بهبود روحیه و احساس نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: افزایش روحیه ، افزایش احساس ، شادی ، رفع کسلی ، رفع خستگی ، افزایش اعتماد به نفس ، روحیه ،