مسبی
پسربچه‌ای که بدون چشم به دنیا آمد

پسربچه‌ای که بدون چشم به دنیا آمد

ویرایش: 1392/5/2
نویسنده: ای مارکتینگ
مارا وانی جانگ، پسر بچه چینی، یکی از موارد عجیب دنیای پزشکی را به نام خود ثبت کرده است. او به‌صورت مادرزادی چشم ندارد و صورتش به نحوی است که در جایی که قرار است چشم‌ها قرار داشته باشد یک پوست صاف و هموار قرار گرفته است.
نکته جالب درباره او این است که از بازی با چراغ قوه و گرفتن نور آن به سمت صورتش خوشحال می‌شود و به همین دلیل پزشکان اعتقاد دارند یک چشم زیر پوست او وجود دارد. مارا وانی جانگ از زمانی که هشت ماهه بود، نور چراغ قوه را به سمت چپ صورت خود یعنی جایی که باید چشم چپش قرار بگیرد، می‌گرفت و پزشکان چینی به تازگی کشف
کرده‌اند که این کودک زیر پوست خود یک چشم دارد اما انجام عمل جراحی برای بیرون آوردن چشم بسیار حساس است.

پدر و مادر این کودک هر دو 26 ساله هستند و پس از تولد وقتی فهمیدند که فرزندشان بدون چشم به دنیا آمده، بسیار ناراحت و نگران شدند و مارا وانی را از روستای کوچکشان به یک بیمارستان در جیانگ چین منتقل کرده‌اند تا با اندک امیدی که پزشکان این بیمارستان به آنها داده‌اند او را تحت درمان قرار دهند. البته کارشناسان معتقدند این کودک برای انجام عمل جراحی آماده نیست، زیرا چشم‌هایش بدون عدسی هستند و حتی اگر این جراحی کره چشم چپش را مشخص کند او نمی‌تواند چیزی ببیند. البته پزشکان می‌گویند زمانی که مارا وانی 16 ساله شد می‌توانند عمل نصب چشم مصنوعی را برایش انجام دهند.


منبع:

http://www.morahem.com/majale/%D9%BE%D8%B3%D8%B1%D8%A8%DA%86%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C-%D9%83%D9%87

امتیاز دهی به مقالهپسربچه‌ای که بدون چشم به دنیا آمد
پسربچه‌ای که بدون چشم به دنیا آمد
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره پسربچه‌ای که بدون چشم به دنیا آمد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: عمل چشم ، مشکل بینایی ، چشم ، کودک بدون چشم ، کودک نابینا ، چشم مصنوعی ، نابینا