مسبی
درمان گودی کمر با چند حرکت ورزشی

درمان گودی کمر با چند حرکت ورزشی

ویرایش: 1392/4/24
نویسنده: سان فلوور
بهترین ورزش ها جهت رفع گودی کمر

1. روی زمین به پشت دراز بكشید .
زانوها به حالت نیمه‌خم و كف پاها روی زمین باشد . ابتدا عضلات شكم و باسن را منقبض كنید و كمر را به زمین فشار دهید و بین 6 تا 10 ثانیه نگه‌دارید . بعد از چند ثانیه استراحت ، این حركت را 7 بار تكرار كنید .

2. بعد در همین حالت با دست‌های كشیده و رو به جلو ، سر و شانه را از زمین بلند كنید و به حالت نیمه نشسته درآیید . 4 تا 6 ثانیه در این حالت باقی بمانید و 6 تا 10 بار این كار را تكرار كنید.

3. حالا زانوها را تك‌تك و یكی درمیان به داخل سینه بكشید و 6 تا 10 ثانیه نگه دارید . این كار را 6 تا 10 بار تكرار كنید .

4.این حالت را می‌توانید با هر دو زانو در حالی كه دست‌ها زیر زانوست، تكرار كنید .
به فاصله 20 سانتی‌متر از یك دیوار بایستید و به آن تكیه دهید . زانوها را كمی خم كنید و كل ستون فقرات را به دیوار بچسبانید ( از جمله كمر ) و 6 تا 10 ثانیه در این حالت بمانید . این حركت را 6 تا 10 بار تكرار كنید .

5.در صورتی كه عضلات پشت ران هم كوتاه باشد حركات كششی موثر است . اگر كمردرد حاد ندارید ، بنشینید و پایتان را دراز كنید . سعی كنید نوك انگشتان دست را به مچ پا برسانید و 60 ثانیه در این حالت نگه دارید . این حركت را 10 بار تكرار كنید .

به یاد داشته باشید كه میزان و شدت حركات فوق با توجه به افراد مختلف ( از نظر سن ، جنس ، وضعیت قوای جسمانی و نوع آسیب ) متفاوت است ولی به طور كلی بهتر است كه روزانه 2 بار و حداقل به مدت 3 ماه این حركات را انجام دهید .


منبع: علیرضا رزاقی
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره درمان گودی کمر با چند حرکت ورزشی نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: درمان گودی کمر ، رفع گودی کمر ، ورزش رفع گودی کمر ، ورزش درمان گودی کمر ، ورزش های کمر ، ورزش های گودی کمر ، ورزش گودی کمر ، گودی کمر ، بهبود گودی کمر ، ورزش ، بهبود کمر ، درد کمر ، درمان درد کمر