مسبی
گراني محصولات در ماه مبارك رمضان

گراني محصولات در ماه مبارك رمضان

ویرایش: 1392/4/18
نویسنده: tarq2000
چت با صاحب مقاله: tarq2000
گرانی محصولات کشاورزی و دامی روز‌های آغازین ماه رمضان بی داد می‌کند و کمتر سرپرست خانواری است که از افزایش روزافزون قیمت شیر، ماست، هلو، گیلاس، گوجه فرنگی، سیب زمینی و... نگران نباشد.
از سوی دیگر کشاورزان هم مدعی‌اند، تولید در کشاورزی به خرجش نمی‌ارزد و آنان نفعی از این گرانی نمی‌برند. در این میان به ظاهر فقط دلال‌ها و واسطه‌ها هستند که بدور از هیاهو به کارشان مشغولند وبا دریافت سود 300 تا 400 درصدی از این محصولات پول پارو می‌کنند .
براستی علت عمده گرانی افسارگسیخته محصولات زراعی، باغی و دامی چیست ؟ چرا سود تولید محصولات کشاورزی به جای اینکه به جیب کشاورزان برود سر از دخل واسطه‌ها و کاسب‌ها در می‌آورد ؟ آیا واقعا گرانی محصولاتی که مستقیماً با سلامتی 75 میلیون ایرانی ارتباط دارند، ریشه در ضعف نظارت متولیان امر و فعالیت بی پروای باند‌های مافیایی دارد یا بر خلاف ادعاهای وزارت جهاد کشاورزی به علت سرمایه گذاری نکردن دراین بخش -دردوره زراعی گذشته - میزان تولید محصولات کشاورزی کاهش یافته و با ممنوعیت واردات بعضی از این محصولات، عرضه آنها کم شده و در نتیجه قیمت شان سر به فلک گذاشته است.
دکتر «عنایت ا...آقاجان بیابانی» نایب رئیس خانه کشاورز در گفت‌وگوی اختصاصی با «قدس» دراین باره می‌گوید: طی چند سال اخیر سرمایه گذاری مناسبی در زیرساخت‌های کشاورزی انجام نشده است و در نتیجه با کاهش تولیدات کشاورزی مواجه بوده ایم.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره گراني محصولات در ماه مبارك رمضان نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: گراني محصولات ، در ماه مبارك ، رمضان ، گراني محصولات غذایی ، ماه مبارك ، ماه رمضان ، گرانی ، قیمت استخوان خورد کن ، محصولات کشاورزی