مسبی
بازی دوستانه ایران و کره جنوبی در شهریور ماه

بازی دوستانه ایران و کره جنوبی در شهریور ماه

ویرایش: 1392/4/14
نویسنده: محسن جی جی
در پی دو شکست متوالی تیم فوتبال کره جنوبی برابر تیم ملی فوتبال کشورمان در مسیر راه یابی به جام جهانی 2014 فدراسیون این کشور خواستار بازی دوستانه ای مقابل تیم کشورمان شد تا شاید بتواند خاطرات آن دو شکست را به فراموشی بسپارند

فدراسيون فوتبال کره‌جنوبي با اعلام بازي دوستانه با ايران در شهريور ماه مي گويد کره‌اي ها مي خواهند در بازي برابر ايران انتقام دو شکست خود در انتخابي جام‌جهاني 2014 را بگيرند.

قرار است کره جنوبي و ايران 15 شهريور در يک بازي دوستانه به مصاف هم بروند. فدراسيون فوتبال کره جنوبي روز گذشته اعلام کرد تيم ملي اين کشور 15 شهريور در يکي از بازيهاي در |روز فيفا| به مصاف هم خواهند رفت. فدراسيون فوتبال کره اعلام کرد مکان اين بازي دوستانه هنوز قطعي نشده است و در روزهاي آينده اعلام خواهد شد.

يکي از مسئولان فدراسيون فوتبال کره جنوبي درباره بازي دوستانه با ايران گفت: واقعا نمي توانستيم تا تيمي را از قاره آمريکا جنوبي يا اروپا براي بازي دوستانه در ماه سپتامبر (شهريور) پيدا کنيم، زيرا تيم هاي اروپايي و آمريکايي در آن زمان سرگرم بازي‌هاي خود در مقدماتي جام جهاني هستند. ما ايران را انتخاب کرديم، زيرا مي خواهيم انتقام شکست هايمان در انتخابي جام‌جهاني را از آنها بگيريم.

تيم ملي ايران در هر دو ديدار خود در انتخابي جام جهاني 2014 برزيل موفق شد کره جنوبي را با نتيجه يک بر صفر شکست دهد. اما هر چند ار بازي کسل کننده کره‌اي ها انتقادهاي زيادي شد، اما اين تيم توانست در کنار ايران يکي از تيم هاي صعود کننده به جام جهاني 2014 باشد.

دو تيم در حالي قرار است در شهريور ماه ديدار دوستانه‌اي برگزار کنند که بازي آخر دو تيم در اولسان در انتخابي جام جهاني پر از حاشيه هاي مختلف بود. علاوه بر جنگ لفظي بين سرمربيان و بازيکنان دو تيم، زماني که بازيکنان تيم ملي ايران مشغول شادي صعود به جام جهاني بودند هواداران کره اي با پرتاب بطري خشم خود را از پيروزي تيم ملي ايران اعلام کردند .

کره جنوبي در تازه‌ترين رده بندي فيفا با سه پله نزول در رده 43 و ايران با 15 پله صعود در رده 52 جهان قرار دارند.

کره‌ جنوبي قرار است پيش از بازي دوستانه با ايران يک بازي دوستانه نيز با پرو انجام دهد


منبع: aftabnews.ir
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (1 نظر)
مرتب سازی بر اساس:


tarq2000 tarq2000 (16:16   1392/4/17)

با سلام
من به مقالات شما امتیاز می دم شما هم به مقالات من امتیاز بدین
tarq2000 کد: 389


 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره بازی دوستانه ایران و کره جنوبی در شهریور ماه نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: فوتبال ، جام جهانی ، ایران و کره ، فوتبال ایران و کره ، بازی دوستانه ایران و کره ، تیم ملی فوتبال ، بازی تدارکی تیم ملی