مسبی
24 سایت برای یادگیری زبان دوم با کمک اینترنت

24 سایت برای یادگیری زبان دوم با کمک اینترنت

ویرایش: 1392/3/15
روزانه هزاران نفر از مردم کشورمان ساعاتی از روز را صرف شرکت در کلاسهای آموزش زبان می‌کنند. چرا در این مورد نباید به کمک اینترنت امید داشت؟ امروز شما را با چند آموزشگاه آنلاین بسیار باکیفیت برای یادگیری زبان دوم آشنا خواهیم کرد.

1. http://www.internetpolyglot.com
در این سایت برای بیش از 30 زبان دنیا به صورت آنلاین دروس رایگان و البته قدرتمندی آماده شده است. اکثر آموزشهای این سایت در دسترس عموم قرار دارد. خوبی این سایت استفاده از فلش کارت دیجیتالی برای کمک به یادگیری و به خاطر سپردن دروس و معانی کلمات است.

2. http://www.elanguageschool.net
وبسایتی برای یادگیری آسان چندین زبان به صورت آنلاین مانند : عربی ، هندی ، روسی و ده‌ها زبان دیگر.

3.http://www.livemocha.com
بزرگترین و شناخته شده‌ ترین جامعه آنلاین برای یادگیری زبان است. این سایت برای شما امکان یادگیری دروس آنلاین رایگان ( و همچنین پولی برای برخی دروس ) در 35 زبان مختلف را فراهم آورده است.


4. http://www.babbel.com
این آموزشگاه برای شما دروس تعاملی زیادی دارد‌. استفاده از این سایت و متدهای آن به سرعت دایره لغات شما را بالا می‌برد و گرامر و تلفظ‌هایتان را بهبود می‌بخشد.


5. http://www.italki.com
این سایت یک انجمن یادگیری زبان است و یک بازار اینترنتی برای کاربرانی که نیاز دارند تا منابعی برای کمک در یادگیری زبان خارجی‌شان تهیه کنند.


6. http://www.busuu.com
یکی دیگر از انجمن‌های یادگیری زبان است که از دروس تعاملی برای آموزش زبان به شما استفاده می‌کند. در این سایت می‌توانید برای یادگیری از تلفظ طبیعی ( native ) یا بومی هر زبان به راحتی بهره‌مند شوید و مهارت‌های یادگیری صحبت کردن را هم در خود تقویت کنید.

7. http://www.palabea.com
یک شبکه اجتماعی است برای تمرین کردن، یادگیری، آموزش و برقراری ارتباط به زبانهای خارجی.

8. http://www.language-exchanges.org
یک سایت رایگان آموزش زبان است برای یادگیری زبان به کمک اسکایپ ( Skype ). این سایت به گونه‌ای طراحی شده است که همه زبان‌آموزان آن بتوانند با هم در سرتاسر جهان در ارتباط باشند بنابراین همه در این سایت هم زبان آموز هستند و هم مدرس زبان!


9. http://www.vocabsushi.com
همانطور که از نام این سایت پیداست، این سایت به کاربران کمک می‌کند تا دایره لغت خود را با مثالهای دنیای واقعی گسترش دهند و آنها را برای آزمون‌هایی مانند GRE و SAT آماده میکند.
دوره تریال و رایگان آن برای همه در دسترس است.


10. http://www.frenchtutorial.com
یک سایت آنلاین و رایگان برای آموزش قدم به قدم زبان فرانسه. دروس این سایت شامل گرامر‌، تلفظ‌ها‌، لغات‌، و تمام چیزهایی که مربوط به زبان فرانسه است می‌شود.
این خودآموز شامل بیش از 200 فایل صوتی هم می‌شود . افرادی که کمک های مالی به این سایت بکنند قادر خواهند بود از نسخه قابل چاپ آنها هم استفاده کنند.


11. http://italian.about.com
این سایت منابع مختلف آنلاین برای یادگیری و تمرین کردن زبان ایتالیایی را فراهم می‌کند که شامل مطالبی درباره ی فرهنگ ایتالیا، سنت، موادغذایی و بسیاری موارد دیگر می‌شود.


12. http://www.dw-world.de/dw/0,,2547,00.html
برای زبان آموزان مبتدی دروس آنلاین و البته رایگانی را در اختیار می‌گذارد. این سایت شامل منابع کاربردی بسیاری مانند ویدئوها و فایل‌های صوتی،و پادکستهای بسیاری است. و تمرینهایی است که میتوانید آنها را پرینت کنید و با آن زبان آلمانی را در خود تقویت کنید.


13. http://www.deutsch-lernen.com
یک سایت آنلاین و رایگان یادگیری زبان آلمانی است و برای زبان‌آموزانی که تازه آلمانی را شروع کرده اند‌ 10 درس و برای زبان‌آموزان پیشرفته 24 درس گرامری فراهم کرده است‌.
14. http://www.studyspanish.com
استادی اسپنیش خودآموزی با دروسی رایگان برای زبان آموزان مبتدی، متوسط و پیشرفته در زبان اسپانیولی است. نقطه برتری این سایت بهبود بخشیدن گرامر اسپانیایی است.


15. http://spanish.about.com
منبعی با یک مجموعه از مقالات آنلاین است که اطلاعات زیادی را درباره فرهنگ اسپانیایی به شما خواهد داد.


16. http://www.chinese-tools.com
این سایت برای 40 نوع ماندارین چینی، دروسی را با فایل صوتی ارائه کرده است که این دروس شامل مهارتهای نوشتاری، مکالمه، خواندن، دایره لغات، گرامر، خوشنویسی و تمریناتی برای هر کدام از آنها می‌شود. در این سایت همچنین ابزار و منابع بسیاری مانند دیکشنری چینی انگلیسی ، ویرایشگر و فروم و … را در اختیار شما می‌گذارد.


17. http://english.cri.cn/08chinese
یک برنامه آموزشی دوزبانه آنلاین به وسیله فلش که شامل 30 درس می‌شود. این دروس شامل پیش‌نمایشی از کلمات و عبارات جدید درس، ارائه اصل درس و توضیح نکات دشوار آن، اجرای دیالوگهای دروس، تمرینات، آواشناسی و آشنایی با فرهنگ چینی می‌شود.


18. http://www.russianforfree.com
این سایت دوره‌های دروس روسی را با فایل صوتی برای انگلیسی‌زبانان ارائه می‌دهد پس اگر می‌خواهید بعد از انگلیسی، روسی یاد بگیرید عالی خواهد بود. بعضی از دروس این سایت خصوصی هستند و از طریق اسکایپ با پرداخت هزینه در دسترس هستند.این سایت منابع مفید و سرگرم کننده بسیاری مثل دروس ویدئویی ، جداول الفبای روسی به صورت صوتی و عبارات و جملات عاشقانه روسی را هم در اختیار شما قرار می‌دهد.


19. http://www.learn-japanese.info
این سایت با استفاده از منابع مختلف برای انگلیسی زبانان دوره‌های آموزش زبان ژاپنی را برگذار می‌کند.

20. http://learnthekana.com
سایتی که دو رسم الخط اساسی زبان ژاپنی را به کسانی که به این زبان دارند آموزش می‌دهد.

21. http://www.englishclub.com
یک سایت کمکی آنلاین که هم دوره‌های آموزش و هم دوره‌های یادگیری زبان انگلیسی ( learning and teaching English ) را شامل می‌شود. منابعی برای زبان‌آموزان دارد که این منابع محدود به دروس ارائه شده و تستها و ویدئوها و سرگرمی‌ها نمی‌شود.

22. http://www.examenglish.com
این سایت دارای آزمونهایی رایگان برای آماده سازی علاقه‌مندان به زبان انگلیسی برای امتحاناتی چون آزمون IELTS – TOEFL – TOEIC – Cambridge ESOL مانند FCE – CAE و PET است.


23. http://www.elllo.org
سایتی برای زبان آموزان انگلیسی که دروسی آنلاین شنیداری ( صوتی ) ارائه می‌دهد.

24. http://funeasyenglish.com
این سایت بیشتر روی دانش پایه و تکنیک‌های آموزشی تاکید می‌شود. مواد آموزشی بسیاری چون درسهای ویدیویی برای شما تهیه شده است


منبع: سایت موفقان
امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره 24 سایت برای یادگیری زبان دوم با کمک اینترنت نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: آموزش زبان ، یادگیری زبان ، آموزشگاه آنلاین ، زبان فرانسه ، زبان ایتالیایی ، زبان آلمانی ، زبان ژاپنی ، یادگیری زبان انگلیسی ،