مسبی
استفن هاوکينگ به تحريم آکادميک اسرائيل پيوست

استفن هاوکينگ به تحريم آکادميک اسرائيل پيوست

ویرایش: 1392/2/19
نویسنده: tarq2000
استفن هاوکينگ، فيزيکدان برجسته انگليسي با پيوستن به کمپيني در تحريم آکادميک رژيم صهيونيستي، از شرکت در کنفرانسي به ميزباني رئيس رژيم صهيونيستي خودداري کرد.
به گزارش گاردين، هاوکينگ از تحريم آکادميک اسرائيل حمايت کرده و در اين راستا در اعتراض به بدرفتاري اسرائيلي‌ها با فلسطينيان از کنفرانسي به ميزباني شيمون پرز، رئيس رژيم صهيونيستي در بيت المقدس کنار کشيد. هاوکينگ 71 ساله که يک فيزيکدان، نظريه پرداز مشهور دانشگاه کمبريج است پيشتر دعوتنامه براي شرکت در پنجمين کنفرانس سالانه رئيس رژيم صهيونيستي تحت عنوان”روبه‌رو شدن با فردا" در ماه ژوئن را پذيرفته بود.اين کنفرانس قرار است تولد 90 سالگي شيمون پرز را جشن بگيرد. هاوکينگ چند روز پيش در نامه‌اي کوتاه به رئيس رژيم صهيونيستي گفت که نظرش را براي شرکت در اين کنفرانس تغيير داده است. وي تصميم خود را به طور علني اعلام نکرد اما کميته انگليسي دانشگاه‌هاي فلسطين با انتشار بيانيه‌اي که موافقت هاوکينگ را به همراه داشته اين تصميم را تصميم مستقل وي براي پيوستن به تحريم بر اساس آگاهي وي از فلسطين و همچنين توصيه دسته جمعي نزديکان آکادميک وي عنوان کرده است. تصميم هاوکينگ براي تحريم حاکي از پيروزي ديگري براي کمپين اعمال تحريم عليه نهادهاي آکادميک اسرائيل است.هاوکينگ با شرکت در اين تحريم به فهرست چهره‌هاي انگليسي که از پذيرش دعوتنامه‌هاي اسرائيل براي سفر به آن سر باز زده‌اند نظير الويس کاستلو، راجر واترز، برايان انو و ديگر چهره‌ها پيوسته است.


منبع:

http://khabarfarsi.com/n/5224992

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره استفن هاوکينگ به تحريم آکادميک اسرائيل پيوست نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: هاوکینگ اسرائیل ، تحریم اسراییل ، تحریم آکادمیک اسراییل ، جزئیات سفر هاوکینگ به اسراییل ، استفن اسرائیل ، فيزيکدان برجسته انگليسي ، تحريم آکادميک رژيم صهيونيستي ، هاوکینگ اسرائیل را تحریم کرد