مسبی
پسر تبریزی که عاشق یک دختر دیالیزی شد و به او کلیه داد و ازدواج کردند!

پسر تبریزی که عاشق یک دختر دیالیزی شد و به او کلیه داد و ازدواج کردند!

ویرایش: 1392/2/15
نویسنده: حبیب 1400
چت با صاحب مقاله: حبیب 1400
مرد جوان زمانی که مادر بیمارش را به بیمارستان انتقال می داد گمان نمی کرد با مشاهده دختر جوان دیالیزی مسیر زندگی خود و دختر جوان به یک باره تغییرخواهد کرد.

علی، اهداکننده کلیه دراین باره گفت: 40ساله، اهل تبریز وکارگر کفاشی هستم. سال 81 مادرم دچار ناراحتی قلبی شد که با عجله اورا به بیمارستان منتقل کرده و پزشکان وی را به بخش سی سی یو بردند.اما همان زمان دختر جوانی به نام ثریا را دیدم که روی تخت بیمارستان دیالیزمی شد. بدین ترتیب پس از بررسی های لازم تصمیم گرفتم کلیه ام را به اواهدا کنم. بنابراین راهی دفترانجمن بیماران کلیوی در تبریز شدم و آنها نیز مقدمات کار را فراهم کردند.

بعد از یکسری آزمایشات تخصصی پزشکان اعلام کردند می توانم کلیه ام را به دختر جوان اهدا کنم. بدین ترتیب پس از هماهنگی های لازم در بیمارستان امام خمینی(س) تحت عمل جراحی قرار گرفته و کلیه ام را به آن دختر جوان اهدا کردم. خوشبختانه پیوند بسیارخوب بود و مدت ده سال است که مشکلی از این بابت وجود ندارد.

با این حال چند روز بعد از اهدا کلیه از این خانم به طور رسمی خواستگاری کردم که او نیز با خوشحالی قبول کرد. اعضای خانواده ام جز مادرم قبول نمی کردند. ولی من به آنها گفتم هر چه خدا بخواهد همان می شود. با این حال متاسفانه بعد از چند روز مادرم فوت کرد، حال آنکه او با ازدواج ما موافقت کرده بود و چندی بعد نیز ازدواج کردیم.

اوایل ازدواج بیکار بودم و در خانه ای اجاره ای زندگی می کردیم. اما به لطف خداوند پاداشم را گرفتم چرا که با دعای خیر همسرم هم صاحب کار و خانه شدیم. وی در ادامه درباره علت بچه دار نشدن همسرش نیز گفت: پزشکان گفته اند ازآنجا که همسرم پیوند کلیه است بچه دار شدن برایش ضرر دارد و من هم این مسئله را پذیرفته ام زیرا همسرم را خیلی دوست دارم.
منبع:
وب سایت سیمرغ
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره پسر تبریزی که عاشق یک دختر دیالیزی شد و به او کلیه داد و ازدواج کردند! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: کلیه ، اهدا کلیه ، ازدواج ، دیالیز ، همسر ، بچه ، ادیالیز