مسبی
دروغ‌های آوریل دنیای فناوری اطلاعات

دروغ‌های آوریل دنیای فناوری اطلاعات

ویرایش: 1392/1/15
نویسنده: تريدر
روز اول آوریل بازار دروغ‌پردازی‌ها در سراسر جهان داغ می‌شود و در این میان دروغ‌های دنیای فناوری اطلاعات به واسطه نفوذ عمیق در میان مردم از تاثیر بیشتری برخوردار هستند.

شركت‌های بزرگ فناوری اطلاعات جهان در روز اول آوریل بیكار نبودند و دروغ‌های بزرگی سر هم كردند كه در ادامه مهمترین آنها را مرور می‌كنیم:

گوگل و نقشه گنج

شركت گوگل در یكی از مهمترین دروغ‌های روز اول آوریل با انتشار ویدئویی اعلام كرد كه نقشه‌های گنج نمایی به سرویس گوگل مپ اضافه كرده است. گوگل در این ویدئو از كاربران خواسته است تا به كشف گنج‌هایی كه در سراسر جهان وجود دارد كمك كنند.

تویتر و توئیت‌های پولی

توئیتر روز گذشته اعلام كرد كه كاربران این شبكه اجتماعی در صورت استفاده از حروف صدادار در توئیت‌های خود باید پول پرداخت كنند. توئیتر در اطلاعیه‌ای در این خصوص نوشت: هر كسی می‌تواند از خدمات اولیه ما استفاده كند، اما این خدمات تنها رایگان شامل حروف صدادار می‌شود.

جیمیل بلو

شركت گوگل در دروغ دوم خود اعلام كرد كه اقدام به طراحی دوباره سرویس جیمیل كرده است و در این طراحی دوباره همه چیز در جیمیل به رنگ آبی تغییر پیدا كرده است.

سونی Animalia

شركت سونی نیز در دروغ آوریل خود از كشف یك بازار جدید خبر داده است كه به گفته این شركت تاكنون هیچ شركت دیگری به آن فكر نكرده بود. سونی در این دروغ خود از طراحی و تولید محصولات جدید خود برای حیوانات خبر داده بود.

درختان هوشمند سامسونگ

شركت سامسونگ نیز در دروغ آوریل خود از طراحی و تولید درخت هوشمندی خبر داده بود كه قادر است تا رطوبت خانه را در سطح مطلوبی حفظ كند. به گفته سامسونگ این درخت همچنین این توانایی را دارد تا هوای محیط را پاكیزه نگه‌داشته و رایحه مطبوعی نیز تولید كند.

توشیبا Shibasphere

شركت توشیبا هم تلاش كرد تا از قافله عقب نماند و به همین رو در ویدئویی از یك كامپیوتر جدید گردی پرده برداشت كه دارای پردازشگر 12 هسته‌ای بوده و با دارا بودن هشت پورت HDMI برابر 8192 مگا بایت GDDR RAM داشت.

دماغ گوگل

گوگل در دروغ سوم خود از قابلیت جدیدی با نام `دماغ گوگل` پرده برداشت. گوگل در ویدئویی در این خصوص اعلام كرد كه كاربران با استفاده از دماغ گوگل می‌توانند بوی هر چیزی را كه در اینترنت جستجو می‌كنند، حس كنند.

پایان كار یوتیوب

چهارمین دروغ گوگل نیز به یوتیوب و پایان فعالیت این وب‌سایت اشتراك‌گذاری فیلم اختصاص داشت. گوگل در ویدئوی خود در این خصوص عنوان كرده بود كه دیگر هیچ ویدئویی در یوتیوب منتشر نمی‌شود و از این به بعد مسوولان این سایت تمامی ویدئویی‌هایی را كه در مدت هشت سال گذشته در این سایت بارگذاری شده را مورد بررسی قرار داده و و به بهترین ویدئو جایزه خواهند داد.


منبع:

http://www.nimrooznews.com/15755

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره دروغ‌های آوریل دنیای فناوری اطلاعات نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: دروغ‌های آوریل دنیای فناوری اطلاعات ، دروغ‌ اول آوریل دنیای فناوری اطلاعات ، دروغ‌های آوریل در فناوری اطلاعات