مسبی
پادگان آموزشی نظامی زنان افغان + تصاویر

پادگان آموزشی نظامی زنان افغان + تصاویر

ویرایش: 1392/1/15
نویسنده: تريدر
چت با صاحب مقاله: تريدر
ارتش افغانستان در حال آموزش سربازان زنی است که قرار است در چارچوب نیروهای ویژه به کار گرفته شوند و ماموریت این نیرو‌ها شرکت در عملیاتی است که حمله به خانه‌ها و تجسس و تفتیش از زنان را ضروری می‌کند.

نیروهای ویژه زنان قرار است پس از خروج نیروهای بین‌المللی از افغانستان تا پایان سال 2014، مقابله با شبه‌نظامیان را به عهده بگیرند و مانع هرگونه خلاء نظامی و امنیتی شوند.

از سال 2011 ارتش افغانستان به استخدام و آموزش زنان برای تامین نیرو در واحدهای ویژه روی آورده است. سربازان زن آموزش‌ دیده بیش از همه در تجسس و تفتیش‌های شبانه علیه شبه‌نظامیان به کار گرفته خواهند شد.

این گونه عملیات‌ها در میان مردم عادی افغانستان معمولا خشم و نفرت برمی‌انگیزد چرا که آن‌ها احساس می‌کنند که حوزه خصوصیشان و ارزش‌ها و باورهای فرهنگیشان نقض شده است.

به خصوص تفتیش بدنی زنان توسط سربازان مرد به دیده انزجار نگریسته می‌شود. این وظیفه را قرار است به زودی نیروهای ویژه زنان به عهده بگیرند.

در همین رابطه تصاویری در خبرگزاری های خارجی از یکی از اردوگاه های آموزشی در ولایت خوست واقع در استان بغلان منتشر شده است که آموزش زنان داوطلب برای خدمت نظامی را نشان می دهد.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهپادگان آموزشی نظامی زنان افغان + تصاویر
پادگان آموزشی نظامی زنان افغان + تصاویر
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره پادگان آموزشی نظامی زنان افغان + تصاویر نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: پادگان آموزشی زنان افغان + تصاویر ، آموزشی زنان افغان ، تصاویر آموزشی زنان ، آموزشی نظامی زنان افغان + تصاویر