مسبی
جنگ با ایران در آمریکا منتشر شد!

جنگ با ایران در آمریکا منتشر شد!

ویرایش: 1392/1/30
نویسنده: koohestany
جفری کمپ به همراه جان آلن گی در کتاب یاد شده با نام جنگ با ایران؛ نتایج سیاسی، نظامی، اقتصادی که کمی بیش از یک ماه از انتشار آن می گذرد، نتایج درگیری نظامی با ایران را در سه بخش مطرح شده مورد بررسی قرار داده اند.


جفری کمپ و جان آلن گی دو تن از مدیران مرکز مطالعاتی منافع ملی در آمریکا با انتشار کتابی نسبت به هزینه بالای جنگ با ایران به سیاست گذاران آمریکایی هشدار دادند.

به گزارش سرویس سیاسی صراط، جفری کمپ به همراه جان آلن گی در کتاب یاد شده با نام جنگ با ایران؛ نتایج سیاسی، نظامی، اقتصادی که کمی بیش از یک ماه از انتشار آن می گذرد، نتایج درگیری نظامی با ایران را در سه بعد سیاسی، نظامی و اقتصادی را مورد بررسی قرار داده اند.
نویسندگان این کتاب با اشاره به فرضیه حمله آمریکا به مراکز اتمی کشور، گزینه های ایران در پاسخ متقابل به این حمله فرضی و نتایج این جنگ را تجزیه و تحلیل کردند.
در بخشهایی از این کتاب با اشاره به تهدید مسئولین کشور به انجام اقدام تلافی جویانه سریع آمده است:عکس العمل متحدان ایران نظیر حزب الله می تواند بخشهایی از این اقدام متقابل باشد.
نویسندگان با بررسی گزینه های ایران برای پاسخ به حمله آمریکا در بخش دیگری از این کتاب آورده اند:ایران همچنین تعداد زیادی قایقهای تند رو، زیر دریایی های کلاس متوسط و موشکهای ضد کشتی در اختیار داشته که می تواند از این تجهیزات برای حمله به کشتیهای آمریکایی استفاده کند و جریان نفت از تنگه هرمز را مختل سازد.توقف عبور نفت از این تنگه در صورت استمرار می تواند سبب وارد شدن شوک به اقتصاد جهانی شده، زیرا تقریبا یک پنجم تولید نفت دنیا از تنگه هرمز عبور می کند.

کمپ و آلن اضافه می کنند:البته ایرانیها با علم به اینکه انسداد تنگه هرمز می تواند سبب پاسخ سخت طرف مقابل شود، احتمالا از گزینه هراس افکنی و تهدید نقطه ایی شامل ترکیبی از شلیک موشک در نقاط مختلف، مین گذاری دریا و استفاده از موشکهای بالستیک استفاده خواهند کرد که سبب ایجاد جو عدم اطمینان و بی ثباتی برای هر مهاجمی خواهد شد.

نویسندگان می افزایند:این وضعیت می تواند موقعیت ایران در مقابل آمریکا را ارتقا داده و سبب شود تا سیاستگذاران آمریکایی بفکر یافتن پاسخی مناسب باشند که نهایتا به ایجاد وضعیتی بغرنج برای آمریکا منجر خواهد شد که خروج از آن به آسانی میسر نخواهد بود.
کمپ و آلن در تشریح اثرات اقتصادی جنگ با ایران اضافه می کنند:افزایش تنها ده دلار در هر بشکه نفت سبب می شود 1000 میلیارد دلار ظرف 5 سال از جیب مصرف کنندگان آمریکایی خارج شود و البته این اثرات منفی اقتصادی اثرات منفی سیاسی شامل نارضایتی کشورهای آسیایی مصرف کننده نفت، ایجاد شکاف بین متحدان اروپایی آمریکا و وخامت روابط با چین و روسیه را در پی خواهد داشت.

این دو عضو مرکز مطالعاتی منافع ملی در نتیجه گیری خود آورده اند:لذا این جنگ هزینه و خطرات سنگینی خواهد داشت و تازه تضمینی وجود ندارد که مشکل تهدید هسته ایی ایران را برطرف کند و این کشور در هر زمانی می تواند تاسیسات هسته ایی خود را بازسازی کند.

کتاب جنگ با ایران؛ نتایج سیاسی، نظامی، اقتصادی که در 264 صفحه به رشته تحریر درآمده است هم اکنون در سایت آمازون در دو کیفیت مختلف و به قیمت 40 و 85 دلار عرضه شده است.


منبع:

http://www.seratnews.ir/fa/news/102087/جنگ-با-ایران-در-آمریکا-منتشر-شد

امتیاز دهی به مقاله
جنگ با ایران در آمریکا منتشر شد!
جنگ با ایران در آمریکا منتشر شد!
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره جنگ با ایران در آمریکا منتشر شد! نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: جنگ ، تنگه هرمز ، نفت ، جفری کمپ ، جنگ ، جنگ ایران و امریکا ، جنگ با امریکا