مسبی
اصلاح طلبان به جان هم افتادند

اصلاح طلبان به جان هم افتادند

ویرایش: 1391/12/25
سخنان جلایی پور موجب عکس العمل شدید صفدر حسینی، رضا خاتمی و محمود حجتی از دیگر اعضاء حاضر در این جلسه قرار گرفته است به شکلی که جلایی پور به نشانه اعتراض، جلسه را ترک می کند.
در جلسه اخیر برخی اعضا حزب منحله مشارکت که در منزل یکی از اعضای این حزب تشکیل شده بود تنش و اختلاف نظر میان شرکت کنندگان باعث ناتمام ماندن این جلسه گردید.

اختلاف اعضای این حزب در خصوص چگونگی برنامه ریزی و همچنین موضع گیری و شکل فعالیت این حزب در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده بود.حمید رضا جلایی پور در این جلسه از روند جلسات شورای فکر اصلاحات که با حضور خاتمی و نمایندگان احزاب اصلاح طلب و نیز با حضور برخی از چهره های شاخص اصلاحات از ابتدای امسال شکل گرفته است، انتقاد کرده است.

جلایی پور در این خصوص بیان کرده است: خاتمی محور و رهبر جریان اصلاحات است و برای تصمیم گیری در خصوص چگونگی کنش اصلاح طلبان در انتخابات پیش رو هر کس خود را اصلاح طلب می داند باید ذیل نظرات خاتمی حرکت کند. دلیل ندارد دیگران نیز برای خودشان مسیری و یا گفتمان تحت عنوان اصلاح طلبی تعریف کنند.به گزارش مشرق، جلایی پور در ادامه می‌گوید: جدیداً در نشست ها و جلسات گوناگون از نظرات عبدالله نوری صحبت می شود، عبدلله نوری تا وقتی که پشت سر آقای خاتمی حرکت کند و همراه و پشتیبان ایشان باشد ما مخلص ایشان هستیم وگرنه گفتمان و مسیر ایشان دیگر نسبتی با اصلاحات ندارد.

جلایی پور با اشاره به مصاحبه اخیر خود با روزنامه بهار بیان می‌کند: به نظر من در جریان اصلاحات از جمع نظرات خاتمی، موسوی خوئینی ها، موسوی و کروبی باید تصمیم جریان اصلاحات را بیرون کشید و من این مطلب را در مصاحبه با روزنامه بهار هم گفته ام و عبدالله نوری و دیگران که خود را اصلاح طلب می دانند باید تابع نظرات این جمع باشند و باید در طول اینها حرکت کنند.جلایی پور ادامه داده است: عده ای با شیطنت تلاش میکنند آقای نوری همتراز این بزرگان تعریف شود، که این یک اشتباه بزرگ است به نظر من عبدالله نوری بیشتر دنبال افزایش تنش میان اصلاح طلبان و حاکمیت است و علاقمند است در انتخابات پیش رو حضور اصلاح طلبان حداکثری باشد و باعث افزایش هزینه حکومت در برخورد و یا مهندسی انتخابات گردد، به نظر من این مسیر قطعا برای اصلاحات شکست جدیدی در پیش دارد.جلایی پور همچنین اظهار داشته است: به نظر من با توجه به حصر موسوی و کروبی و بلاتکلیفی دوستان زندانی باید به شکلی دنبال تنش زدایی با حاکمیت باشیم.

این سخنان جلایی پور موجب عکس العمل شدید صفدر حسینی، رضا خاتمی و محمود حجتی از دیگر اعضاء حاضر در این جلسه قرار گرفته است به شکلی که جلایی پور به نشانه اعتراض، جلسه را ترک می کند.حجتی خطاب به جلایی پور گفته است: متاسفانه شما حافظه تاریخی خوبی ندارید و همچنین سابقه خیلی از دوستان را از خاطر برده اید. به نظر من خوبه یکبار دیگر آنچه در دادگاه روزنامه خرداد و در دادگاه روزنامه سلام گذشت را مطالعه کنیم، هر دو دادگاه توسط دادگاه ویژه روحانیت تشکیل شد، خوبه مروری بر دفاعیات مسئولان این دو روزنامه در دادگاه و حکم نهایی این دو دادگاه داشته باشیم تا تفاوت تفکرات و بینش افراد بیشتر روشن بشود.


منبع:

http://jamnews.ir/fa/FullStory/News/?NewsId=159321&CatID=185

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره اصلاح طلبان به جان هم افتادند نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: جلالي پور ، صفدر حسيني ، رضا خاتمي ، محمود حجتي ، حزب منلحه ، رياست جمهوري ، اصلاح طلب ، عبدلله نوري ، موسوي ، كروبي ،