مسبی
كاربران رایانه باید هر 20 دقیقه 20 ثانیه پلک بزنند

كاربران رایانه باید هر 20 دقیقه 20 ثانیه پلک بزنند

ویرایش: 1391/12/24
به گزارش ایرنا از دیلی میل، محققان متوجه شدند که با انجام یک ورزش ساده می توان خستگی چشم کاربران رایانه را متوقف کرد.

به گفته محققان، این ورزش ساده شامل 20 ثانیه پلک زدن در هر 20 دقیقه، و نیز نگاه کردن به یک شی دور از صفحه رایانه برای 20 ثانیه و تمرکز بر روی شی است که در فاصله 20 فوتی (شش متری) قرار دارد.

راهبرد 20 - 20 - 20 - 20 به عنوان راه حلی ساده برای سندرم بینایی رایانه که میلیون ها کاربر رایانه به آن دچار هستند، ارائه شده است.

کاربران رایانه معمولا هر از گاهی دچار علایمی مانند خشکی و خستگی چشم، سردرد و خشکی گردن و مفاصل می شوند، اما این علایم برای افراد زیادی می تواند یک مشکل روزانه باشد که آنها را روانه مطب پزشکان کند.

افرادی که در معرض بیشترین خطر قرار دارند افرادی هستند که سه و یا ساعات بیشتری از روز را مقابل رایانه می گذرانند که می تواند به درد چشم و استفاده از عینک طبی منجر شود.

دکتر ادوارد مندلسون از مرکز پزشکی سوت وسترن دانشگاه تگزاس با تاکید بر اینکه کاربران رایانه باید هر 20 دقیقه به مدت 20 ثانیه پلک بزنند، می افزاید: یک دوره منظم پلک زدن می تواند به این موضوع کمک کند.

به گفته وی، پلک زدن یک روش طبیعی برای مرطوب ساختن چشم است و به نرم ساختن و تازگی چشم کمک می کند.

دکتر ادوارد مندلسون تصریح می کند، افرادی که دوره های طولانی را در مقابل صفحه رایانه می گذرانند در معرض خطر قرار دارند و این موضوع بویژه برای کارمندان به علت شرایط استریل و غیر طبیعی محیط اداره های مدرن بدتر است.

وی می افزاید: امروزه اداره ها معمولا سرد و خشک هستند که محیط مناسب و راحتی را ارائه می دهند، اما این شرایط برای چشم مساعد نیست.


منبع:

http://www.irna.ir/fa/News/80584119/parseek/parseek

امتیاز دهی به مقاله



كاربران رایانه باید هر 20 دقیقه 20 ثانیه پلک بزنند
كاربران رایانه باید هر 20 دقیقه 20 ثانیه پلک بزنند
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره كاربران رایانه باید هر 20 دقیقه 20 ثانیه پلک بزنند نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: ديلي ميل ، خستگي چشم ، كاربران رايانه ، سندر. بينايي ، سردرد ، ادوارد مندلسون