مسبی
نفت را كاملا ملي مي كنيم

نفت را كاملا ملي مي كنيم

ویرایش: 1391/12/24
رییس‌جمهور با بیان این‌که «هنوز نفت ما به طور کامل ملی نشده است» گفت: ما باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که در ظرف 10 سال آینده به جایی برسیم که اصلا نفت خام صادر نکنیم.

به گزارش ایسنا دکتر محمود احمدی‌نژاد روز پنجشنبه در مراسم طرح بهره‌برداری از طرح افزایش ظرفیت و ارتقاء کیفیت پالایشگاه امام خمینی شازند اراک با تشکر از دست‌اندرکاران این پروژه اظهار کرد: انسان برای رسیدن به قله‌ کمال نیازمند عواملی است که از جمله‌ این عوامل، علم است.

وی با بیان این‌که «علم چراغ راهنماست و انسان منهای علم بی‌معناست» گفت: انسان برای حرکت نیازمند ایمان است، ایمان به خداوند و ارزش‌های متعالی و ایمان به فردای بهتر و ایمان به این‌که می‌توانیم فردای بهتری را بسازیم. انسان منهای ایمان بی‌معناست. البته این ایمان باید از روی آگاهی، علم و معرفت باشد.

وی با اشاره به این‌که «انسان نیازمند عمل صالح است» ادامه داد: عمل صالح انسان‌ها را در مسیر صراط مستقیم الهی قرار می‌دهد و البته همه‌ این‌ها زمانی به وجود می‌آید که در انسان عشق وجود داشته باشد. عشق به خداوند، به خوبی‌ها و ارزش‌ها و عشق به انسان‌ها.

رییس‌جمهور با بیان این‌که «هر عمل صالحی که در طول تاریخ رخ داده برآمده از قلب و روح عاشق است و اگر عشقی نباشد حیاتی نیست» گفت: برای افتتاح این پروژه خیلی از دوستان شبانه‌روز زحمت کشیدند و این تلاش‌های شبانه‌روزی به خاطر عشق است، عشقی که به مردم و کشور و پیشرفت کشور دارند.

وی با بیان این‌که «هر امر آسمانی یک تجلی زمینی و این دنیایی دارد» گفت: عشق به خداوند نیز یک تجلی این دنیایی دارد که آن را می‌توان در عشق به مردم و توده‌های مردم عنوان کرد. کسی تا عاشق نباشد شبانه‌روز تلاش نمی‌کند که کشور به خودکفایی برسد و پرچم این کشور به اهتزاز درآید.

وی با بیان این‌که «هرچه عشق عمیق‌تر باشد انسان نیز خدایی‌تر و متعالی‌تر است» گفت: باید با علم، ایمان و عمل صالح و عشق حرکت کنیم و راه آینده همین است.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که «هر عملی که برخوردار از عشق نباشد پایدار نیست» گفت: هر آجری که روی آجر برای ساختن کشور گذاشته می‌شود باید همراه با عشق باشد و اگر این عشق وجود داشته باشد، اتفاقات بزرگی رخ می‌دهد و معجزه می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت توجه به توانمندی‌های متخصصان کشورمان گفت: این یک دروغ بزرگ است که تمام توانمندی‌های عالم و علم عالم در دست عده‌ای است در بیرون از این آب‌ها، این دروغ بزرگ شیاطین است که علم فقط در دست آن‌هاست. شیاطین این مسائل را مطرح می‌کنند که انسان‌ها از حقیقت، توانمندی خود و عشق و محبت دور شوند و در واقع خود را فراموش کنند.

وی با بیان این‌که «عمل صالح محدوده‌ای ندارد» گفت: هرکس مشغول کاری است و اگر آن کار را برای خداوند، کمک به جامعه و پیشرفت جامعه انجام دهد آن عمل، عمل صالحی است.

رییس‌جمهور با بیان این‌که «ما نیازمند این هستیم که همدیگر را دوست داشته باشیم» ادامه داد: اگر مردم یک کشور و یک شهر همدیگر را دوست داشته باشند اتفاقات بزرگی رخ می‌دهد و این جامعه با جوامعی که افراد همدیگر را نمی‌شناسند،‌ همسایه همسایه را نمی‌شناسند و هر کس برای خود کار می‌کند، فرق می‌کند. افرادی که یکدیگر را دوست دارند به حقوق یکدیگر تجاوز نمی‌کنند، کم کاری نمی‌کنند و به اموال دیگران تجاوز نمی‌کنند.

وی با بیان این‌که «باید اتفاقات بزرگی در کشور رخ دهد و همه در مسیر سازندگی کشور حرکت کنیم» به ساخت مسکن مهر در کشور اشاره کرد و گفت: ما از سال 86 عملا ساخت مسکن مهر را در کشور آغاز کردیم و تا کنون نزدیک به 4 میلیون واحد مسکن مهر به مردم تحویل داده شده و مابقی نیز تا آخر همین دولت به مردم تحویل داده می‌شود.

ادامه خبر را در منبع آن بخوانيد


منبع:

http://www.tabnak.ir/fa/news/308714/parseek

امتیاز دهی به مقاله
نفت را كاملا ملي مي كنيم
نفت را كاملا ملي مي كنيم
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره نفت را كاملا ملي مي كنيم نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: رييس جمهور ، نفت ، احمدي نژاد ، پالايشگاه امام خميني ، شازند ، اراك ، مسكن مهر ، متخصص ،