مسبی
آمريکا در حال ايجاد تيم هاي جنگ سايبري است

آمريکا در حال ايجاد تيم هاي جنگ سايبري است

ویرایش: 1391/12/24
چت با صاحب مقاله: برنامه نویس اکسس
یک مقام دفاعی آمریکا اعلام کرد ارتش این کشور در حال ایجاد گروه های جنگ سایبری است که در صورت هدف قرار گرفتن آمریکا می توانند به دیگر کشورها حمله کنند.
کیت الکساندر رئیس آژانس امنیت ملی و همچنین رئیس نهاد سایبری آمریکا اعلام کرد:« می خواهم اعلام کنم که این تیم ، تیمی دفاعی نیست .»
سازمان مبارزه با حملات سایبری آمریکا نهادی تازه تأسیس است و آژانس امنیت ملی آمریکا نیز از سیستم های اطلاعاتی و مخابراتی دولت حفاظت می کند.
الکساندر در کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا گفت:« این تیمی تهاجمی است که وزارت دفاع از آن برای دفاع از ملت در صورت وقوع حملات سایبری استفاده خواهد کرد.»
او گفت:« سیزده گروه فقط برای انجام حملات سایبری اختصاص یافته است.»
اظهارات او نخستین اظهار نظر پس از آن محسوب می شود که دولت اوباما آشکارا به توسعه چنین سلاح های سایبری اذعان کرد.
الکساندر گفت وزارت دفاع آمریکا در حال ایجاد چهل تیم ویژه است که بیست و هفت مرکز فرماندهی برای پشتیبانی از این گروه ها اختصاص داده شده است .
تیم های جداگانه ای نیز بر حفاظت از شبکه های رایانه ای وزارت دفاع متمرکز خواهند شد.
الکساندر گفت ایجاد این تیم ها بخشی از تلاش های گسترده دولت آمریکا برای دفاع از خود در مقابل حملات سایبری مخرب است که برای مثال می تواند در مبادلات تجاری در وال استریت اختلال ایجاد کنند و یا سبب قطع برق در یک منطقه مهم شود.
اظهارات الکساندر در پی سخنان جیمز کلپر مقام بلندپایه اطلاعاتی آمریکا مطرح شد که به کمیته اطلاعاتی سنا گفته بود حملات سایبری به آمریکا هم اکنون خطرناک ترین تهدید علیه کشور محسوب می شود.
این نخستین باری بود که کلپر رئیس سازمان اطلاعات ملی آمریکا ، حملات سایبری را در صدر فهرست حملات خطرناک خود قرار داد.
روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد پس از حملات یازده سپتامبر در سال دو هزار و یک ،‌این همچنین نخستین باری است که مقامات آمریکایی تروریسم بین المللی را خطر شماره یکی که آمریکا با آن مواجه است ، قلمداد نکردند.
الکساندر گفت برخی تیم های سایبری هم اکنون کار خود را آغاز کرده اند و بر «‌جدی ترین تهدیداتی » که او به آنها اشاره نکرد، متمرکز شده اند.
به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس از واشنگتن، او گفت یک سوم این نیروها - که مقامات آمریکایی می گویند شامل چندین هزار پرسنل نظامی و غیر نظامی می شود - طی شش ماه تشکیل می شوند و دو سوم باقیمانده نیز سال آینده تشکیل خواهند شد.
او گفت کار تکمیل همه چهل تیم تا پاییز دو هزار و پانزده تکمیل خواهد شد.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهآمريکا در حال ايجاد تيم هاي جنگ سايبري است
آمريکا در حال ايجاد تيم هاي جنگ سايبري است
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره آمريکا در حال ايجاد تيم هاي جنگ سايبري است نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: آمريكا ، جنگ سايبري ، كيت الكساندر ، امنيت ملي ، سيستم هاي اطلاعاتي ، مجلس ، وزارت دفاع ، اوباما ، وال استريت ، جيمر كلپر ، نيويورك تايمز ، تروريسم ، يونايتدپرس