مسبی
روحانی مشهور، مانوس با استاد شجریان

روحانی مشهور، مانوس با استاد شجریان

ویرایش: 1391/12/19
قائل به حرمت نیستم. با صدای محمدرضا شجریان و حسام‌الدین سراج خیلی مانوس هستم و با آنها دوستی دارم.
به گزارش افکارنیوز، آیت‌الله مصطفی محقق داماد که این روزها از وی به عنوان پیشنهاد برخی برای نامزدی در انتخابات ریاست‌جمهوری ياد مي‌شود، در پاسخ به اینکه «آیا قائل به حرمت موسیقی هستید؟ یا موسیقی گوش می‌کنید؟» گفت: خیر، قائل به حرمت نیستم. با صدای محمدرضا شجریان و حسام‌الدین سراج خیلی مانوس هستم و با آنها دوستی دارم.

آقای حسام‌الدین سراج گاهی به خانه ما می‌‌آید، در جلسات من می‌آید. چندین بار هم قبل از سخنان من ‌نواهای عاشورایی و محزون خواند که آخرین آن شب عاشورای پارسال بود. صدای قرآن شجریان به خصوص ربنای اول افطار جدا آهنگ قرآنی است به نوای ایرانی.

وی در عین حال گفت: در عمرم سینما نرفته‌ام! این نقص در من است. خیلی اهل فیلم نیستم؛ اما مجموعه‌های تلویزیونی مانند «سربداران»، «سلطان و شبان» و «دلیران تنگستان» را دیدم و خوشم آمد. از فیلم‌های تاریخی هم هیتلر و گاندی را دیدم. سریال‌های مذهبی، مانند امام علی(ع) را دیدم، قضیه قطام دروغ بود.

من عقیده ندارم حضرت علی(ع) را سکس بکشد! علی را دین احمقانه ابن‌ملجم می‌کشد. ابن‌ملجم مرد بزرگی بود و اعتقاد غلط دینی او را به این حماقت‌ و شقاوت رساند. علی(ع) را جز خود دین نمی‌تواند بکشد.‌

محقق داماد درباره فیلم سینمایی مارمولک هم گفت: من مارمولک را کامل ندیدم؛ ولی چند قسمت آن را در یک کلیپی دیدم، خیلی خوشم آمد. به عقیده من یکی از بهترین فیلم‌های بود که به نقد روحانیت می‌پرداخت.

اگر زمان خودش پخش می‌شد، مهم‌ترین خدمت به روحانیت بود. وی ادامه داد: فیلم «جدایی نادر از سیمین» را هم دیدم، پیامی که من گرفتم این است که نخست بگوییم هدف انبیا «اخلاق» است و عمل به شریعت، مقدمه تربیت است.

این فیلم نشان می‌داد کج‌اندیشی دینی خطر دارد و چقدر عدم رعایت اخلاق، انسان را به بدبختی می‌کشاند


منبع:

http://www.afkarnews.ir/vdcjtye8ouqeyhz.fsfu.html

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره روحانی مشهور، مانوس با استاد شجریان نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: محمدرضا شجريان ، حسام الدين سراج ، موسيقي ، آيت الله مصطفي محقق داماد ، انتخابات ، رياست جمهوري ، عاشورا ، قرآن ، سينما ، تلويزيون ، سربداران ، سلطان وشبان ، دليران تنگستان ، امام علي(ع) ، ابن ملجم ، مارمولك