مسبی
پژو پارس 13میلیونی زیر پای عراقی ها

پژو پارس 13میلیونی زیر پای عراقی ها

ویرایش: 1391/12/17
چت با صاحب مقاله: برنامه نویس اکسس
به گزارش نیمروز به نقل از افكار، در حالیكه قیمت پراید و پژوهای داخلی با قیمت زیادی به دست مصرف كننده ایرانی می رسد كه این خودروها با قیمت سال گذشته داخل ایران به دیگر كشورها صادر می شود.

در 11 ماهه اول سال جاری تعداد 49 هزار و 952 دستگاه خودرو به ارزش 294 میلیون دلار صادر شده كه این میزان در مدت مشابه سال گذشته 18 هزار و 455 دستگاه خودرو به ارزش 96 میلیون دلار بوده است.

در شرایطی كه با گران شدن نرخ ارز انتظار می رود بازار صادراتی ها داغ تر شود كه طبق آمار گمرك در بهمن ماه كه دلار توانست ركورد 3500تومانی را بشكند سایپا هیچ پرایدی را به خارج از كشور صادر نكرده است. این اتفاق در حالی رخ داده است كه تا ماه گذشته پراید پرتیراژترین های صادراتی را تشكیل می داد.

طبق گزارش گمرك، در بهمن ماه خودروهای پژو و سمند گوی سبقت را از پراید ربودند و بیشترین صادرات را به خارج از كشور داشتند. كشور اول مقصد خودروهای صادراتی بهمن ماه نیز عراق بوده است.

در حالیكه قیمت پراید و پژوهای داخلی با قیمت زیادی به دست مصرف كننده ایرانی می رسد كه این خودروها با قیمت سال گذشته داخل ایران به دیگر كشورها صادر می شود. هرچند كه در بهمن پرایدی به كشورهای همسایه ارسال نشده است كه این خودروی 20میلیون تومانی داخلی، با قیمت 5.5هزار دلار و به قیمت ریالی 13.5میلیون تومان به عراق صادر می شد.

همچنین پژو پارس و 405، هر كدام با قیمت 13میلیون تومان به دست عراقی ها می رسد. البته لازم به ذكر است كه تعداد 70 دستگاه پژو 405 در بهمن به عراق صادر شد كه قیمت هر دستگاه آن، 10میلیون تومان بوده است. همچنین طبق آمار گمرك، هر دستگاه سمند صادراتی ارزشی برابر 17میلیون تومان داشته است.

ارزان ترین خودروی صادراتی پژوهای 405 ایران خودرو بوده اند كه قیمت هر دستگاه از محموله 70 دستگاهی، 10میلیون تومان قیمت دارد. گران ترین خودروی صادراتی نیز خودروی ال 90 است كه به ارزش 22میلیون تومان ایران را به مقصد آذربایجان ترك كرده اند.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره پژو پارس 13میلیونی زیر پای عراقی ها نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: نيمروز ، افكار نيوز ، پرايد ، پژو ، خودرو ، گمرك ، سايپا ، سمند ، پارس ، 405 ، آذربايجان