مسبی
اعتبار کارت‌های ملی تا پایان سال92 می باشد(متن خبر)

اعتبار کارت‌های ملی تا پایان سال92 می باشد(متن خبر)

ویرایش: 1391/12/15
نویسنده: کنکوریست
چت با صاحب مقاله: کنکوریست
سازمان ثبت احوال با بهره‌گیری از تکنولوژی، فصل نوین‌سازی خود را پشت سر می‌گذارد و در آینده تبدیل به سازمانی تمام الکترونیک خواهد شد.

معاون وزیر کشور اظهار کرد: شبکه استعلامی که در ثبت احوال وجود دارد بسیار گسترده است و این شبکه با اقصی نقاط کشور و حتی بخش‌های کنسولی سفارتخانه‌ها نیز در ارتباط است و پایگاه اطلاعات جمعیت کشور را به روز تغذیه می‌کند.

ناظمی اردکانی یکی از فعالیت‌های مهم و اساسی این سازمان را صدور کارت هوشمند ملی عنوان کرد و گفت: زیرساختهای صدور این کارت در کشور فراهم شده و احراز هویت افراد و امضای دیجیتال در فضای مجازی از مهمترن کاربردهای این کارت است.

رییس سازمان ثبت احوال آرشیو الکترونیکی 120 میلیون سند هویتی ایرانیان را از دیگر اقدامات اساسی این سازمان برشمرد و به ایسنا گفت: بیش از 80 درصد این اسناد به صورت الکترونیکی آرشیو شده است که تا چند ماه آینده آرشیو اسناد به پایان می‌رسد و مراجعه به اسناد هویتی به صورت الکترونیکی انجام خواهد شد.

وی اظهار داشت: اسناد هویتی در گذشته به صورت دست‌نویس صادر می‌شده اما امروزه صدور تمامی اسناد هویتی در سراسر کشور و حتی برای ایرانیان خارج از کشور نیز مبتنی بر پایگاه اطلاعات جمعیت کشور و به صورت الکترونیکی است.

ناظمی اردکانی با بیان اینکه بیش از 96 درصد از مردم کارت ملی دریافت کرده‌اند، تاکید کرد: بنا بر مصوبه هیات دولت تمامی کارتهای ملی تا پایان سال 92 دارای اعتبار است.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره اعتبار کارت‌های ملی تا پایان سال92 می باشد(متن خبر) نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: اعتبار کارت‌های ملی تا پایان سال92 می باشد(متن خبر) ، اعتبار کارت‌های ملی تا پایان سال92