مسبی
تلفنی كه یكماه شارژ دارد

تلفنی كه یكماه شارژ دارد

ویرایش: 1391/12/10
چت با صاحب مقاله: برنامه نویس اکسس
به گزارش نیمروز به نقل از مهر، در جریان برگزاری كنگره جهانی موبایل سازندگان آخرین تلفنهای هوشمند خود را با آخرین فناوریهای روز معرفی می كنند، نوكیا یك تلفن همراه با قیمت بسیار پایین معرفی كرده است كه تنها یك ویژگی دارد و آن هم عمر یكماهه باطری این دستگاه است.

تلفن همراه نوكیا 105 كه با قیمت 20 دلار به فروش می رسد، تنها ماهی یكبار نیاز به شارژ كردن دارد.

اكثر ویژگهای این تلفن هیجان انگیز نیستند. این تلفن یك صفحه 1.45 اینچی با وضوح تصویر 128 در 128 ، 8 مگابایت حافظه رام، بدون دوربین است اما تنها استثناء این تلفن قیمت پایین و عمر بلند باطری آن است.

وقتی كه این تلفن كامل شارژ داشته باشد می توانید 12.5 ساعت با آن مكالمه كنید و یا شارژ آن را 35 روز یا 842 ساعت نگاه دارید.

بخشی از ابتدایی ترین ویژگیهای یك تلفن همراه چون چراغ قوه، رادیو اف ام كه با هدست فعال می شود، ساعت زنگ دار، پنج بازی ابتدایی چون سودوكو و اسنیك كلاسیك در این تلفن به چشم می خورد.

برنامه نوكیا لایف سوئیت كه همراه این تلفن عرضه می شود اطلاعات و درسهایی همچون چگونگی تكلم به زبان انگلیسی را از طریق اس ام اس ارائه می كند. این تلفن همچنین دارای یك صفحه كلید ضد ضربه و گرد و خاك است كه وجود آن مهر تأییدی برای طراحیهای بادوام نوكیا تلقی می شود.

به طور قطع این تلفن بسیار ساده است و از ویژگیهای تلفنهای امروزی برخوردار نیست اما این دستگاه به سادگی می تواند مورد استفاده افرادی باشد كه هیچ نیازی به نوآوریها و فناوریهای امروز ندارند.

براساس اعلام نوكیا حدود 2.7 میلیارد نفر در دنیا هرگز به خرید تلفنهای هوشمند روی نمی آورند و علت اصلی این مسئله قیمت این نوع تلفنها است. نوكیا 105 با یك گزینه برای افرادی است كه نمی خواهند هزینه زیادی پرداخت كنند اما نیازمند كاركردهای طولانی مدت و دوام هستند.

نوكیا 105 در رنگهای سبز آبی و یا مشكلی در سه ماه اول 2013 با قیمت 20 دلار در اروپا و آسیا وارد بازار می شود.
منبع:
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره تلفنی كه یكماه شارژ دارد نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: نيمروز ، كنگره جهاني موبايل ، تلفن هوشمند ، فناوري ، نوكيا ، نوكيا105 ، نوكيا لايف سويت ، صفحه كليد ضد ضربه ، گوشي همراه ساده ، مكالمه