مسبی
ناهار کاری احمدی‌ نژاد و لاریجانی‌ها در بهارستان

ناهار کاری احمدی‌ نژاد و لاریجانی‌ها در بهارستان

ویرایش: 1391/12/6
نویسنده: ماورا
روسای سه قوه ظهر امروز در بهارستان گرد هم می آیند تا ضمن صرف ناهار در کنار یکدیگر در راستای تعامل بهتر درخصوص مسائل روز و نحوه تصمیم گیری ها با هم گفتگو کنند.

بیش از 5 ماه است که جلسات مشترک سران سه قوه برگزار نشده است و آخرین دیدار روسای دو قوه مقننه و مجریه در جلسه روز استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی انجام گرفت. روزی که بسیاری از نمایندگان مجلس از آن به دلیل اتفاقاتی که درصحن پارلمان رخ داد، به یکشنبه سیاه یاد می کنند.
پس از وقایع روز استیضاح شیخ الاسلامی ، علاوه بر رهبر انقلاب، شخصیت ها و چهره های سیاسی نیز از آن جلسه و نوع تعامل روسای دو قوه انتقاد کردند، رئیس مجلس پس از بیانات مقام معظم رهبری در نامه ای از جانب خود و نمایندگان مجلس از اتفاقات پیش آمده عذرخواهی کرد و امروز نیز به همت وی جلسه مشترک سران قوا در راستای تعامل درخصوص مسائل کشور برگزار می شود. رئیس جمهور نیز در نامه ای به رهبر انقلاب از ارادت خود نسبت به ایشان و تلاش برای در نظر داشتن مصالح ملت سخن گفت.
جلسه امروز سران قوا، ظهر و به صرف ناهار در بهارستان و دفتر رئیس مجلس برگزار می شود ، این دعوت تلفنی و پنج شنبه شب از سوی رئیس مجلس انجام شده است.
هفته پیش رو به جهت برگزاری نشست مشترک روسای قوا، جلسه ارائه لایحه بودجه 92 به مجلس و برگزاری جلسه رای اعتماد به وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات، بیشترین تعامل را با هم خواهند داشت، انتظار می رود مطابق روال معمول رئیس جمهور برای هر دوجلسه ارائه بودجه و رای اعتماد به وزیر به مجلس برود و به نظر می رسد صحبت درباره چگونگی بررسی بودجه 92 و جلسه رای اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی از محورهای گفتگو در این جلسه باشد.
پیش از این معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری اعلام کرده بود لایحه بودجه سال 1392 روز یکشنبه 6 اسفند از سوی رئیس جمهور تقدیم مجلس شورای اسلامی می‌شود.
آیت اله آملی لاریجانی میزبانی آخرین جلسه مشترک سران قوا را نیمه دوم شهریور برعهده داشت. پس از این جلسه نامه نگاری بین روسای دو قوه مجریه و قضائیه روابط این دو قوه را به سطحی از درگیری ها رساند و همین موضوع جلسات سران قوا را به تعطیلی کشاند.


منبع:

http://www.mehrnews.com/detail/News/2003975

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره ناهار کاری احمدی‌ نژاد و لاریجانی‌ها در بهارستان نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: ناهار کاری ، احمدی‌نژاد ، لاریجانی‌ها ، دربهارستان ، روسای سه قوه ، مقننه ، مجریه ، استیضاح وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، ارائه لایحه بودجه 92