مسبی
دستور احمدی‌نژاد برای تسهیل‌ فعالیت اتاق‌ارز

دستور احمدی‌نژاد برای تسهیل‌ فعالیت اتاق‌ارز

ویرایش: 1391/12/5
نویسنده: ماورا
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اینکه رئیس جمهور نه تنها از عملکرد مرکز مبادلات ناراضی نیست، بلکه دستورات لازم برای کمک بیشتر به این مرکز را نیز صادر کرده است، به تشریح جزئیات جلسه اخیر شورای پول و اعتبار پرداخت.

محمود بهمنی با اشاره به جلسه اخیر شورای پول و اعتبار گفت: پیش از این، برخی مسائل به عنوان ابهامات شبکه بانکی و فعالان اقتصادی به شورای پول و اعتبار ارسال شده بود که در جلسه اخیر بند بند این موضوعات را بررسی، ابهامات برطرف، مسئولیت های بانک ها مجدداً تشریح شد و شرایط و معذوریت های شبکه بانکی کشور نیز برای فعالان اقتصادی مشخص گردید.
بهمنی ادامه داد: در نهایت به جمع بندی های خوبی رسیدیم که در هفته پیش رو در قالب دستورالعمل های شورای پول و اعتبار به بانک های کشور ابلاغ خواهد شد.
رئیس کل بانک مرکزی ضمن رد برخی اخبار که از عدم رضایت رئیس جمهور نسبت به عملکرد مرکز مبادلات ارزی حکایت داشت، تصریح کرد: خلاف آنچه از قول وزیر صنعت، معدن و تجارت نقل شده آقای رئیس جمهور نه تنها از عملکرد مرکز مبادلات ناراضی نیست، بلکه دستورات لازم را برای کمک بیشتر به این مرکز و تسهیل و تسریع روند کار صادر کرده است.
وی در واکنش به اخباری که در مورد جلسه نمایندگان واردکنندگان با رئیس کل بانک مرکزی منتشر شده است، گفت: من اصلاً با واردکنندگان جلسه‌ای نداشته ام و تنها وزیر محترم صنعت و تعدادی از معاونانشان هفته گذشته میهمان بانک مرکزی بودند که در آن جلسه بنده و همکارانم توضیحات لازم را برای نحوه گشایش اعتبار ارزی به آن بزرگواران دادیم چرا که در بسیاری موارد واردکنندگان نسبت به واردات از کشورهایی اقدام می کنند که در حال حاضر اساساً امکان تبادل مالی و بانکی برای ما با بانک های آن ها وجود ندارد؛ بنابراین واردکنندگان در گشایش ال سی دچار مشکل می شوند.
رئیس کل بانک مرکزی افزود: در آن جلسه توضیحات لازم برای انتخاب کشورهای طرف تبادل داده شد تا از این به بعد واردکنندگان با دریافت این راهنمایی ها کمتر دچار مشکل تبادل مالی باشند.
بهمنی در مورد زمان اجرای طرح جدید بانک مرکزی برای ممنوعیت مبادله ارز خارج از سیستم رسمی به فارس گفت: با وجود اینکه تمام مقدمات را برای اجرای این طرح فراهم آورده ایم فعلاً دست نگه داشته ایم تا برنامه مجلس برای برخورد با اخلالگران ارزی کاملاً روشن شود.
وی در پایان در مورد زمان آغاز پیش فروش سکه نیز گفت: همکاران من همچنان در مورد سازوکار عرضه در حال برنامه‌ریزی هستند و به محض نهایی شدن این برنامه‌ریزی‌ها پیش فروش آغاز خواهد شد.


منبع:

http://eghtesadonline.com/fa/content/14489/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF%D

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره دستور احمدی‌نژاد برای تسهیل‌ فعالیت اتاق‌ارز نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: رئیس کل بانک مرکزی ، مرکز مبادلات ، جلسه شورای ، پول ، اعتبار پرداخت ، فعالان اقتصادی ، اتاق‌ارز ، اخلالگران ارزی ، مبادله ارز ، برنامه‌ریزی‌ها