مسبی
هشدار درباره ارسال SMS در هنگام خواب

هشدار درباره ارسال SMS در هنگام خواب

ویرایش: 1391/12/2
الیزابت دودل(Elizabeth Dowdell) از محققان دانشگاه ویلانوا بر اساس بررسی جدید خود هشدار داده که نوجوانان و جوانانی که به فناوری اعتیاد دارند در هنگام خواب هم پیامک می‌فرستند.
ارسال پیامک در هنگام خواب پدیده جدیدی محسوب نمی‌شود، اما کارشناسان بر این باورند که این روند با رویه‌هایی که انسان امروزی برای تقارن هرچه بیشتر با دنیای فناوری پیش‌ می‌گیرد نامتقارن است و از این رو این پدیده را می‌توان خطرناک‌تر از اختلال راه رفتن در هنگام خواب دانست.

پروفسور دودل در این خصوص توضیح داد: این اختلال دقیقا به همان صورتی است که فکر می‌کنید؛ ارسال پیامک در حالی که کاملا به خواب رفته‌اید. در این حالت شما در فضایی بین خواب و بیداری به‌سر می‌برید و همان طور که از این توضیح برمی‌آید، در چنین فضایی اقدام به ارسال پیامک می‌کنید.

وی همچنین گفت: زمانی که فرد معتاد به فناوری در خواب به‌سر می‌برد صدای مخصوص پیامک تلفن‌همراه به گوش وی‌ می‌رسد و در همین شرایط او اقدام به پاسخگویی می‌کند. این پروفسور توضیح داده است که اختلالات خواب باعث چاقی، افسردگی، افت تحصیلی و ... می‌شود.

این محقق توضیح داده است که برای رهایی از این مشکل باید به هنگام خواب تلفن‌همراه را دور از خود نگه داشت و صدای آن را کاملا قطع کرد.


منبع:

http://www.melateiran.com/newsstudios/view/38964

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره هشدار درباره ارسال SMS در هنگام خواب نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: sms ، اليزابت دودل ، elizabeth dowdell ، دانشگاه ويلانوا ، ارسال پيامك در خواب ، راه رفتن در خواب ، اختلالات خواب ، چاقي ، افسردگي ، افت تحصيلي