مسبی
ادعای عجیب بحرین علیه ایران

ادعای عجیب بحرین علیه ایران

ویرایش: 1391/12/3
درحالیکه کمیته حقیقت یاب در بحرین تأکید کرده که به هیچ مدرکی در خصوص ادعای دخالت ایران در حوادث 14 فوریه دست نیافته، رئیس دستگاه امنیت بحرین مدعی آموزش و تسلیح مخالفان در این کشور از سوی ایران شد!
جام سیاسی به نقل از العالم:

سرتیپ طارق حسن الحسن در کنفرانسی مطبوعاتی ادعا کرد اعضای گروهکی را در بحرین دستگیر کرده که ایران آنها را آموزش و تسلیح کرده است.
ادعای این مسئول بحرینی درحالی مطرح می‌شود که انقلاب مردم بحرین از آغاز آن در 14 فوریه طبق اذعان همه ناظران در داخل و خارج از این کشور کاملا مسالمت آمیز بوده است.

فعالان و انقلابیون بحرینی مطرح شدن اینگونه اتهامات و ادعاها از سوی مسئولان رژیم آل خلیفه را تلاشی از سوی این رژیم برای فرار از اتهام قتل تظاهرکنندگان و زنان و مردان بی دفاع در این کشور می دانند.

در همین راستا علی فایز رئیس انجمن بحرینی‌ها برای آزادی در واکنش به اظهارات اخیر وزیر کشور بحرین ضد ایران و حزب الله لبنان گفت: این اتهامات برای فرار رژیم بحرین از بحران داخلی و متهم کردن دیگران در خارج است.

فایز در مصاحبه با شبکه العالم اظهار داشت: دولت منامه سعی می کند کشورها و طرفهایی را که از مطالبات مشروع و حرکت مسالمت آمیز مردم بحرین حمایت می کنند، بعنوان مسئول بحران این کشور معرفی کند.

وی تأکید کرد: محور صهیونیستی – عربی به دنبال آن است تا محور مقاومت در منطقه را با مطرح کردن اتهامات ساختگی هرچه بیشتر تحت فشار قرار دهد.
با وجود مسالمت آمیز بودن خیزش مردم بحرین در 14 فوریه 2011، رژیم آل‌خلیفه نیروهای نظامی و ارتش خود را به خیابانها ریخت و به سرکوب گسترده مردم پرداخت.

در پی ناتوانی آل‌خلیفه در سرکوب انقلاب مسالمت آمیز مردم بحرین، نیروهای نظامی سعودی با چراغ سبز آل‌خلیفه به بحرین اعزام شدند و علاوه بر کشتار مردم، مساجد و حسینیه های بسیاری را منهدم کردند.

کمیته حقیقت یاب به ریاست قاضی شریف بسیونی پس از انجام تحقیقات درباره حوادث بحرین پس از 14 فوریه با اذعان به قتل شهروندان، و بازداشت و شکنجه آنها به دست نیروهای امنیتی، و همچنین تخریب مساجد و حسینیه ها؛ تأکید کرد که به هیچ مدرکی در خصوص ادعای دخالت ایران در این حوادث دست نیافته است.


منبع:

http://jamnews.ir/fa/FullStory/News/?NewsId=152104&CatID=1

امتیاز دهی به مقاله
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 

ثبت نظر:

شما می توانید درباره ادعای عجیب بحرین علیه ایران نظر دهید یا سوال بپرسید:

نام و نام خانوادگی:

 

کلمات کلیدی: كميته حقيقت ياب بحرين ، حوادث 14 فوريه ، العالم ، طارق حسن الحسن ، رژيم آل خليفه ، علي فايز ، دولت منامه ، شریف بسیونی